آکاایران: آیا عفونت رحم باعث کمردرد میشود؟

آکاایران: علائم عفونت رحم چیست؟

اندومتریوز بیماری است که اغلب به علت عفونت ایجاد میشه و به طور معمول علایم زیر را ایجاد می کند:

  •  تورم شکمی
  •  خونریزی غیرطبیعی واژینال
  •  ترشحات غیر طبیعی واژن
  • یبوست
  •  ناراحتی در هنگام حرکت روده
  • تب
  •  احساس عمومی بیماری
  •  درد در لگن، ناحیه پایین شکم یا ناحیه مقعد 

علائم مشکلات رحم چیست؟

عفونت و التهاب رحم

 آیا عفونت مجاری ادراری باعث کمر درد می شود؟

جواب: علائم کلاسیک عفونت مجاری ادراری (UTI) شامل تکرر ادرار، به خصوص در شب، همراه با احساس سوزش در هنگام ادرار است. گرفتگی کمر و / یا کمر درد نیز با UTI مرتبط است. ادرار اغلب دارای بوی قوی است، به صورت مات و یا حاوی خون است. علائم اغلب به این وابسته است که آیا عفونت در قسمت پایین یا بالای دستگاه ادراری است. اگر تب و درد کمر دارید، ممکن است نشانه ای از درگیری کلیه باشد. هنگامی که با آنتی بیوتیک ها درمان انجام می شود، علائم UTI در عرض یک یا دو روز از بین می رود. UTIs درمان نشده می توانند به کلیه ها منتقل شده و ممکن است باعث آسیب دائمی شود؛ به ویژه در سالمندان و جوانان. زنان بیشتر از مردان دچار UTIs می شوند و افراد مبتلا به دیابت و افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند به خصوص در معرض این عفونت آسیب پذیر هستند.

نام آنتی بیوتیک برای عفونت ادراری

 آیا عفونت در رحم ایجاد می شود؟

 هنگامی که باکتری از مهبل و یا دهانه رحم به رحم، لوله های فالوپ، یا تخمدان ها می رود، می تواند باعث عفونت شود. اغلب اوقات، PID بوسیله باکتری های کلامیدیا و گونوره ای ایجاد می شود. اینها عفونت های منتقله از راه جنسی (STIs) هستند. داشتن رابطه جنسی فاقد محافظت با کسی که دارای STI است می تواند PID را ایجاد کند (بیماری التهابی لگن (PID)).

آیا کمردرد ممکن است علامتی از عفونت باشد؟

 هنگامی که عفونت مثانه پخش می شود، باعث درد در ناحیه کمر می شود. این درد با عفونت در کلیه ها همراه است (برای عفونت کلیه چی بخوریم؟). برعکس درد عضلانی، این درد فاقد توجه به موقعیت یا فعالیت شما پایدار خواهد ماند. عفونت کلیه اغلب باعث تب و لرز، تهوع و استفراغ می شود (30 درمان خانگی کمردرد).

تحقیقات نوین نشان می دهد که حدود 40 درصد از کمردردهای مزمن (CLBP) ممکن است توسط باکتری ایجاد شود و درصد قابل توجهی از افراد مبتلا به کمر درد بعد از دیسک فتق و تورم در ستون فقرات می توانند با مصرف آنتی بیوتیک بهبود یابند.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

.

منبع : ooma.ir