آکاایران: بعضی از عفونت های زنان، باعث بوجود آمدن ناباروری در آنها می شود. بنابراین باید عفونت های زنانه ی خود را جدی بگیرید. گاهی با یک درمان خیلی ساده و کوتاه مدت می توان از بوجود آمدن مشکلات جدی تر، جلوگیری کرد. کارشناس مامایی گفت: علت اینکه این عفونت های شدید که در درمان آنها، سهل انگاری شده است، باعث ناباروری می شود، این است که با ورودشان به داخل رحم باعث مسدود شدن لوله های رحمی می گردد.

«فریبا اسدی»، با بیان این که عفونت های زنان در سنین باروری یعنی از زمان بلوغ تا یائسگی در کمین شان است، تصریح کرد: این عفونت ها در سه نوع میکروبی، قارچی و ویروسی است که هریک از آن علائم ویژه ای دارد.

وی افزود: عفونت های میکروبی عوارضی نظیر بوی بد، سوزش، ترشحات فراوان و دردهای زیردل را به همراه دارد و قابل انتقال به همسر است، عفونت های قارچی علائمی نظیر خارش و ترشحات چسبناک را به همراه دارد و احتمال انتقال به همسر خفیف است و عفونت های ویروسی قابل انتقال بوده و شامل زگیل و تبخال تناسلی است.

ماست ترش عامل موثر در درمان عفونت قارچی

اسدی با تأکید بر این که با رعایت بهداشت می توان در پیشگیری و بهبود عفونت ها موثر بود، خاطرنشان کرد: خوردن ماست ترش تأثیر بسزایی در پیشگیری و درمان عفونت های قارچی دارد.

درمان های خانگی برای عفونت های خفیف

این کارشناس مامایی با بیان این که درمان های خانگی در موارد خفیفی از عفونت موثر است، افزود: استفاده از سرکه، بومادران، آویشن، جوش شیرین و … از درمان های خانگی عفونت های خفیف به شمار می آید.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که در سنین بعد از ازدواج دچار عفونت های ذکر شده، می شوند، در درجه اول باید توسط پزشک زنان معاینه شوند تا نوع عفونت آن ها تشخیص داده شود تا داروی مخصوص آن در اختیارشان قرار گیرد.

تأثیر نوع لباس بر ایجاد و تشدید عفونت

این کارشناس مامایی افزود: استفاده از شلوارهای تنگ و چسبان تهویه و ورود هوا را با مشکل مواجه می کند و این امر به افزایش عفونت منجر می شود. وی افزود: لباس زیرهای پلاستیکی نیز در افزایش عفونت موثر هستند بنابراین توصیه می شود خانم ها از لباس زیرهای نخی استفاده کنند.

اسدی توصیه کرد: لباس های زیر را هرگز با پودر لباسشویی و صابون های معطر نشویید، چون به حساسیت منجر می شود هم چنین پس از شست وشوی لباس های زیر آن ها را در معرض آفتاب قرار داده و یا بر روی آن ها اتو بکشید تا میکروب ها از میان برود.

منبع: سلام خبر
.

منبع : hidoctor.ir