آکاایران: تاثیرات مختلف فشار خون پیش از بارداری

آکاایران: آیا از ارتباط اختلالات فشار خون با پسرشدن جنین اطلاعی دارید و میدانید بانوانی که از قبل از بارداری فشار خون بالایی داشته اند امکان پسرشدن جنینشان نیز بسیار بالاست ؟این نتایج طی بررسی طیف گسترده ای از مادران باردار به دست آمده است تاثیرگذاری فشار خون پیش از بارداری بر جنسیت جنین در این بخش توضیح داده خواهد شد .

محققان علوم پزشکی در کانادا و چین اعلام کردند فشار خون زنان پیش از بارداری، با جنسیت جنین آینده آنها ارتباط دارد.
 به نقل از پایگاه خبری یورک الرت در اینترنت، دکتر راوی رتناکاران و همکارانش در بیمارستان مونت سینای تورونتو در کانادا با همکاری محققان چینی، تعداد 3 هزار و 375 زن جوان را انتخاب کردند و فشار خون، کلسترول، تری گلیسرید و قند خون یک هزار و 692 نفر آنان را مورد بررسی قرار دادند.
از این ­گروه زنان، تعداد 1411 نفر آماده بارداری شده بودند و محققان آنها را از حدود 26 هفته پیش از بارداری مورد ارزیابی های دقیق خود قرار دادند.
زنان مورد مطالعه بعد از بارداری و زایمان، تعداد 739 فرزند پسر و 672 فرزند دختر به دنیا آوردند.
محققان در بررسی های خود دریافتند زنانی که پیش از آغاز بارداری، فشار خون متوسطشان، بالاتر بود، صاحب فرزند پسر شده بودند و گروهی از زنان که فشار خون متوسط آنها پایین تر بود صاحب فرزند دختر شده بودند.
فاصله متوسط فشار خون این زنان حدود 3 میلی متر جیوه بود.
محققان اعلام کردند نمی توان ارتباط قطعی بین فشار خون پیش از بارداری و جنسیت جنین را تایید کرد ولی این مطالعه، در آینده باید پیگیری شود.
خبرگزاری صدا و سیما
.

منبع : hidoctor.ir