باردار هستید؟ خوب تبریک می گوییم. مطمئنا نکات و توصیه های زیادی در طول روز در مورد مراقبت از سلامت خود و جنین تان می شنوید. گاهی از اوقات این توصیه ها و نکات مختلف می تواند شما را نگران و سردرگم کند. اما برخی از نکات وجود دارد که می تواند برای سلامتتان مفید باشد. بارداری تنها به معنای اضافه کردن 300 کالری اضافی به رژیم غذایی و انجام یوگا و سایر تمرینات ورزشی منظم نیست. بیشتر افراد بر این باورند که باید مواد غذایی سالمی بخوردند اما تا به حال برایتان پیش آمده است که بخواهید در مورد ایتم های ضروری که باید بخشی از رژیم غذایی تان باشد تحقیق کنید؟ اگر اطلاعات زیادی در این مورد ندارید در این مقاله همراه ما باشید. در این مقاله سعی می کنیم بهترین آب میوه هایی که می توان در دوران بارداری مورد استفاده قرار داد را با هم مرور کنیم.

استفاده درست از نوشیدنی ها یکی از بهترین عادت هایی است که می توان در طول دوران بارداری برای فراهم آوردن سلامت و مواد مغذی مورد نیاز خود و جنین تان انجام دهید. یک لیوان آب میوه سالم می تواند در طول روز شما را سیر نگه دارد. در عین حال می تواند درخشندگی و زیبایی را به صورتتان اضافه کند. اگر نمی دانید چه نوشیدنی باید در این دوران بنوشید باقی مقاله را مطالعه کنید:

آب سیب

نوشیدن یک لیوان آب سیب طبیعی به طور منظم می تواند شما را سالم و شاداب سازد و باعث شود در طول این ماه ها جسم سالمی داشته باشید. دستور تهیه ساده زیر می تواند به شما کمک کند آب سیب خوبی داشته باشید:

– دو الی سه عدد سیب طبیعی را بردارید. آن را بشویید و پوستش را بکنید

– آن را بجوشانید و اجازه دهید خنک شود

– آن را در مخلوط کن بریزید و خوب ترکیب نمایید

– آن را در لیوان بریزید و کمی آب لیموی طبیعی به آن اضافه نمایید

– اجازه دهید آب سیب برای یک ساعت در یخچال بماند و سپس آن را میل کنید.

آب گواوا

گواوا یکی از میوه هایی است که می تواند یبوست مرتبط با دوران بارداری را درمان کند و از بروز آن پیشگیری نماید. برای آماده کردن یک لیوان آب گواوای سالم، به دو عدد گواوا، دو قاشق غذاخوری شکر، آب لیموی طبیعی و کمی آب زنجبیل نیاز دارید. دستور تهیه زیر را به دقت دنبال کنید:

– این میوه را در آب بجوشانید و منتظر بمانید خنک شود

– حالا آن را به مخلوط کن اضافه کنید و خوب هم بزنید.آب زنجبیل و آب لیمو را هم اضافه کنید.

– بعد از اینکه فرایند مخلوط کردن تمام شد، کمی یخ به آن اضافه کنید و به صورت تازه سرو نمایید.

آب انگور

اضافه کردن آب انگور به رژیم غذایی شما را مطمئن می سازد که از طعم و مزایای آن به خوبی استفاده می کنید. دستور تهیه زیر می تواند در تهیه یک لیوان آب انگور عالی به شما کمک کند.

– حدود 500 گرم انگور بخرید و آن را خوب بشویید

– این میوه را به مخلوط کن اضافه کنید و اجازه دهید چند دقیقه مخلوط شود.

– آب آن را بگیرید و در یخچال نگه دارید

– کمی لیمو به آن اضافه کنید و به صورت سرد سرو نمایید.

آب چغندر

برای تهیه یک لیوان آب چغندر سالم، مطمئن شوید که موادی همچون هویج، چغندر و سیب را در اختیار دارید. حالا می توانید اب این مواد را بگیرید.

– همه مواد تشکیل دهنده را برش دهید و آن ها را به مخلوط کن بیفزایید

– این مواد را خوب با هم ترکیب کنید و کمی یخ بدان بیفزایید

– این آب میوه را بلافاصله میل کنید. می توانید این ماده را دوبار در هفته میل کنید

آب موز و عسل

این نوشیدنی یکی از بهترین نوشیدنی ها در دوران بارداری است. ترکیب موز، ماست و عسل بسیار شگفت انگیز است. این نوشیدنی را بعد از ظهر میل کنید. شما برای تهیه این نوشیدنی سالم به نصف پیمانه شیر، نصف پیمانه کشک ، یک عدد موز و یک قاشق غذاخوری عسل نیاز دارید.

– سه ماده اصلی تشکیل دهنده را در مخلوط کن بریزید و خوب با هم ترکیب کنید. مطمئن شوید که ترکیب نرمی به دست می آورید

– کمی یخ به آن اضافه کنید و باز با هم ترکیب نمایید

– ترکیب به دست آمده را در لیوان بریزید و به صورت خنک میل کنید

اگر فشار خون دارید یا مشکل دیگری دارید قبل از مصرف این نوشیدنی ها حتما با پزشک خود مشورت کنید. برخی از نوشیدنی ها ممکن است طعم خوب و مزایای زیادی دارا باشند اما برای برخی از افراد مناسب نخواهند بود. با اینحال اگر مشکلی ندارید می توانید از نوشیدنی هایی که در این مقاله بیان کردیم برای بهبود سلامتی خود و جنین تان بهره ببرید

.

منبع :padidekashan.ir