,مرگ جنین,سیگار کشیدن مادر,تاثیر سیگار بر جنین

آکاایران: مرگ جنین و نقش سیگار کشیدن مادر در آن

آکاایران: خانم هایی که در دوران بارداری، سیگار می کشند، به مشکلات روانی بیشتری دچار می شوند. مشکلات روانی مثل اضطراب و افسردگی، گریبان گیر این افراد می شود. البته گاهی برعکس این مورد اتفاق می افتد یعنی زنان بارداری که به افسردگی یا اضطراب دچار می شوند، بیشتر به سیگار روی می آورند. با دکتر سلام همراه باشید تا ببینیم سیگار کشیدن چه نقشی در سقط جنین دارد؟

بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی، اکثر زنان باردار افسرده، دخانیات مصرف می کنند و با روند اشتباهی که انتخاب کرده اند، بیشتر به جنین خود آسیب می زنند؛ این در حالیست که آمار زنان افسرده و دچار اختلالات روانی روز به روز در حال افزایش است. بر اساس اعداد و ارقام موجود، شمار زنان افسرده از سال 2002 تا 2012، حدود سه درصد افزایش داشته که بعد سال 2012 نیز روند صعودی طی کرده است.

آمار همچنین نشان داده است، آمریکا بیشترین تعداد زنان افسرده را دارد که همین محرکی برای استفاده بیشتر از دخانیات است.
پژوهشگران ایالات متحده آمریکا دریافتند که ابتلای 38 درصد از کودکان 8 تا 15 ساله به اختلال بیش فعالی در این کشور ممکن است ناشی از کشیدن سیگار توسط مادران باشد.
نتایج یک تحقیق نوین نشان می دهد که سیگار کشیدن مادران باردار مهم ترین و خطرناک ترین فاکتور سندرم مرگ ناگهانی نوزاد است که به تلف شدن کودک در داخل رحم مادر منجر می شود؛ آمارها نشان می دهد که سندروم مرگ ناگهانی نوزاد سومین عامل اصلی مرگ و میر نوزادان در آمریکاست.
این مطالعه که در مجله “Drug and Alcohol Dependence” منتشر شده است، تذکر می دهد که مادران باردار باید به اهمیت ترک سیگار در این دوره پی ببرند.

tnews

.

منبع : hidoctor.ir

تبلیغات