آکاایران: 8 راه بیدار کردن جنین در رحم

آکاایران: همه مادران در بارداری منتظر آن لحظه هستند که حرکت جنین در بدن خود را احساس کنند. در واقع می توانید کارهایی انجام دهید تا جنین در سه ماهه دوم و سوم در رحم تکان بخورد. در واقع حرکات جنین از هفته 16 تا 20 بارداری قابل احساس است و در مادرانی که شکم اول بارداری هستند از هفته 16 بارداری و مادر شکم اولی از هفته 18بارداری به بعد باید منتظر حرکات جنین باشند، اما گاهی حرکات جنین قابل احساس و درک نیست، احساس حرکات جنین یم مسئله مهم برای سلامت جنین است و از هفته 28 بارداری مادر باید مراقب حرکات جنین باشه، گاهی جنین خواب است و هیچ حرکتی نداره اما این موضوع را بدانید جنین بیشتر از 75 دقیقه نمی خوابد. بنابراین هر دو ساعت یکبار حرکات جنین باید درک شود. مادرانی که چربی شکمی زیاد دارند و یا جفت قدامی دارند ممکنه حرکات جنین را دیرتر و کمتر متوجه شوند. دراین مقاله راها بیدار کردن جنین ذکز شده است:

8 راه بیدار کردن جنین

حرکات جنین

1. میان وعده بخورید:

نوزادان به افزایش قند خون واکنش نشان میدهند. دفعه بعد که می خواهید نوزاد را تحریک کنید یک میان وعده سالم مثل پنیر و کراکر، نان و کره بادام زمینی، ماست یونانی یا میوه و آجیل بخورید. همچنین یک لیوان آبمیوه (طبیعی) نیز مناسب است. افزایش قند خون باعث افزایش تحرک جنین می شود.

2. کمی حرکات پرشی آرام انجام دهید سپس بنشینید:

3. به آرامی به شکم خود ضربه بزنید:

ضربه آهسته به شکم باعث می شود جنین بیدار شود و تکان بخورد. مراقب باشید ضربات شما محکم نباشد.

4. یک چراغ قوه بر روی شکم خود بگیرید:

بین هفته 22 تا 26 بارداری، بینایی جنین به اندازه کافی رشد کرده است و می تواند نور و تاریکی را درک کند، بنابراین اگر بر روی شکم نور بیندازید واکنش جنین را مشاهده خواهید کرد. جنین معمولا می چرخد و پشت به نور قرار می گیرد.

5. دراز بکشید:

همه کارهایی که در طول روز انجام می دهیم از جمله راه رفتن و حرکت کردن احساس شگفت انگیزی را بوجود می آورد که باعث آرامش جنین می شود.  به همین دلیل است که بسیاری از مادران باردار متوجه می شوند هنگامی که به رختخواب می روند، نوزاد بیدار می شود. بنابراین حتی اگر وقت خواب نیست، کمی دراز بکشید. اگر دراز کشیدن بر روی پشت نتیجه مطلوب را نمی دهد، می توانید به پهلو دراز بکشید یا از یک پهلو به پهلوی دیگر بچرخید.

6. با جنین صحبت کنید:

همه صحبت هایی که با جنین می کنید، بیهوده نیست. شنوایی جنینی بین هفته 22 و 26 بارداری رشد می کند و می تواند صدای شما، صدای خون شما، صدای بلند در خانه و دیگر صداها را بشنود. او حتی ممکن است با چرخاندن سرش، چرخش و یا پریدن به صداها واکنش نشان دهد. بنابراین با جنین خود صحبت کنید. 

7. کاری انجام دهید که باعث عصبانیت شما می شود:

آدرنالین در رگهای شما باعث می شود جنین بیدار شود (نحوه شمردن تعداد ضربات پازدن جنین)

8. لالایی بخوانید یا موسیقی بگذارید:

اگر پچ پچ های معمولی شما کمکتان نمی کند، از لالایی یا موسیقی استفاده کنید. جنین شما در هفته 22 بارداری به این صداها واکنش نشان میدهد. اطمینان حاصل کنید که موسیقی متن بیش از حد بلند نیست، زیرا صدای بلند برای گوش های در حال رشد جنین مناسب نیست.

این ترفندها می توانند راه های آسان، سرگرم کننده و ایمن برای بیدار کردن جنین در رحم باشند، اما اگر به نتیجه نرسیدید، نگران نباشید. جنین های مختلف متفاوت هستند. تا زمانی که در طول سه ماهه سوم حدود 10 ضربه در ساعت احساس کنید، همه چیز خوب است. اگر در مورد حرکات جنین خود نگران هستید، با پزشک خود مشورت کنید.

نرم افزار لگد جنین

خواب جنین

در مواردی که چند ساعت گذشته و خبری از حرکات جنین نیست باید با راهکارهای بالا ابتدا جنین را بیدار کنید و بعد در دو ساعت حداقل 10 ضربه را احساس کنید. برای راحتی کار و ثبت حرکات جنین در روزها و تاریخ های مختلف نرم افزار اوما را نصب کرده و اطلاعات حرکت و لگد زدن جنین را در قسمت شمارشگر لگد جنین ثبت کنید. به این ترتیب با ثبت زمان و تعداد حرکات جنین در روزهای مختلف ، الگوی حرکت جنین را می فهمید و خدای نکرده در صورت بروز مشکل سریعا مطلع میشوید. دوستان گرامی هم اکنون می توانید اپلیکیشن اوما را از صفحه دانلود اپلیکیشن اوما  دانلود نمایید و اطلاعات خوبی در رابطه با بخش شمارشگر لگد جنین بدست آورید. شما باید مراقب جنین باشید و شمارش حرکات جنین ساده ترین روش برای چک کردن سلامت جنین در طول بارداری است. 

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

.

منبع : ooma.ir