bxs1

به خاطر داشته باشید که نوع داروی مصرفی هر مرد ناباروری بستگی به نوع مشکل به وجود آمده در بدن او دارد. پزشکان متخصص ناباروری بهترین افرادی هستند که در مورد مصرف نوع داروها با توجه به وضعیت بیمار خود تصمیم گیری می کنند.

bxs2

متاسفانه، میزان موفقیت استفاده از داروهای ناباروری در مردان کمتر از زنان است. اما مصرف منظم این داروها مشکل ناباروری در بدن مردان را از بین می برند! به طوری که تا به امروز، هزاران نفر از مردان نابارور اثربخشی این داروها را در درمان مشکل ناباروری خود ضمانت کرده اند.

bxs3

مصرف بیش از حد داروهای ناباروری مانند سایر داروها می تواند در فرد استفاده کننده عوارض جانبی زیادی را به وجود آورد. در ادامه این مقاله، لیست برخی از عوارض معمولی که با مصرف این داروها در بدن افراد ایجاد می شود، بیان شده است، که مهم ترین آن ها عبارتند از:
• بروز تاری دید موقت در چشم های فرد مصرف کننده داروهای ناباروری
• بزرگ شدن پستان های افراد مصرف کننده داروهای ناباروری
• بروز حساسیت به لمس پستان ها در بدن مصرف کننده داروهای ناباروری
• افزایش وزن بدن فرد مصرف کننده داروهای ناباروری
• به وجود آمدن آسیب کبدی (البته در موارد بسیار نادر) در بدن مردان مصرف کننده داروهای ناباروری

bxs4

میزان موفقیت استفاده از داروها در درمان مشکل ناباروری مردان بسیار محدود است. به همین دلیل، مردان نابارور می توانند از راه های دیگری هم برای بهبود وضعیت باروری خود استفاده کنند. در ادامه این مقاله، نکاتی برای راهنمایی مردان جهت استفاده از روش های درمانی آسان ارائه شده است، که مهم ترین آن ها عبارتند از:

bxs5

در ابتدا، لازم است به عنوان یک خانم به خاطر داشته باشید که داشتن یک رژیم غذایی سالم می تواند تاثیرات شگفت انگیزی را در درمان مشکل ناباروری همسرتان ایجاد کند! در واقع، استفاده از یک رژیم غذایی متعادل می تواند شانس مردان را در تولید اسپرم سالم به میزان قابل توجهی بالاتر ببرد. البته، این افراد باید مطمئن شوند که رژیم غذایی مورد استفاده آن ها سالم و مقوی بوده و مقدار زیادی مواد معدنی، ویتامین ها و آهن را به بدن آن ها برساند.

bxs6

به خاطر داشته باشید که مردان باید قبل از اقدام به داشتن فرزند، سیگار کشیدن را کنار بگذارند، چون سیگار کشیدن یکی از علل عمده بروز مشکل ناباروری در بدن مردان به شمار می رود. البته به خاطر داشته باشید که سیگار کشیدن، علاوه بر ایجاد مشکل ناباروری در بدن مردان، به طور کلی سلامت تمام افراد جامعه را تحت تاثیر قرار خواهد داد. بنابراین، به عنوان یک خانم به خاطر داشته باشید که همین امروز، بهترین زمان برای ترک این ماده خطرناک است!

bxs7

اگر شما هم مانند بسیاری از زوج ها در حال تلاش برای بچه دار شدن هستید و مرد خانواده یک فرد الکلی است، باید بدانید که مصرف بیش از حد الکل توسط هر مردی حتی می تواند سبب عقیم شدن دائمی او هم شود.

  ناباروری در مردان

bxs8

آیا شما به عنوان یک مرد، از صرف وقت بیشتر در سونا لذت می برید؟ اگر چنین است، به خاطر داشته باشید که که قرار گرفتن زیاد در یک محیط بسیار گرم، ممکن است دلیلی برای کم شدن تعداد اسپرم ها در بدن شما باشد! بنابراین، با اجتناب از قرار گرفتن در محیط هایی با دمای بالا، اجازه بدهید تا اسپرم های موجود در بدن شما سالم مانده و به میزان کافی ترشح شود.

bxs9

اگر شما به عنوان یک مرد، در حال تلاش برای بچه دار شدن هستید و از شلوارهای جین تنگ استفاده می-کنید، به خاطر بسپارید که استفاده کردن از لباس های تنگ ممکن است ظاهر شما را دلپذیر نشان دهد، اما توانایی شما را در تولید اسپرم سالم به میزان قابل توجهی پایین خواهد آورد. پس، سعی کنید از پوشیدن لباس های زیر تنگ و شلوار جین خودداری کنید، تا تولید اسپرم در بدن شما افزایش یابد.

bxs10

همه ما می دانیم که داشتن مشکل ناباروری در هر فردی، خود به خود استرس زا است. اضافه کردن استرس های زندگی روزمره به آن هم باعث بروز یک انفجار مرگبار در ذهن این افراد خواهد شد. بنابراین، لازم است به عنوان زوجی که در حال تلاش برای باردار شدن هستید، بدانید که وجود استرس، بیشتر از هر چیز دیگری شانس شما را در باروری پایین می آورد. به عنوان مردی که در حال تلاش برای بچه دار شدن هستید، سعی کنید تا استراحتتان همه روزه به اندازه بوده و خواب خوب و راحتی را هم در شب داشته باشید. همچنین، تلاش کنید تا همه چیز را برای خود آسان بگیرید و از ورزش های مدیتیشن برای تمرکز و آرامش خود استفاده کنید. در نهایت، هم در انجام هیچ کاری عجله نکنید و تمام کارهای خود را به وقت خود انجام دهید، تا دچار استرس بیهوده نشوید.

bxs11

تعدادی از داروهای گیاهی در طبیعت وجود دارند که می تواند قدرت باروری مردان را بهبود بخشند. همچنین، مردان نابارور می توانند از مکمل های ویتامینی هم برای کمک به بهداشت باروری خود استفاده کنند.
مردان، معمولا به اندازه زنان در مورد وجود مشکلات ناباروری در بدن خود با دوستان و همکاران صحبت نمی کنند. در نتیجه، نمی توانند با کمک گرفتن از تجربیات دیگران، علل ناباروری در بدن خود را شناسایی کنند. در واقع، مردان مشکل ناباروری در بدن خود را یک بیماری اساسی در قدرت مردانگی خود تصور کرده و در هنگام رفتن به رختخواب، دچار استرس و اضطراب بیش از حدی می شوند. اما این افراد باید به یاد دارا باشند که توانایی و مردانگیشان فقط با پدر شدن تعریف نمی شود. این رفتار و اعمال انسان است که شخصیت و مردانگی او را مشخص می کند! اما با این حال سعی کنید که در برابر مشکلات هرگز کم نیاورده و ناامید نشوید و همیشه در جستجوی کمک گرفتن از خود و دیگران باشید! در نهایت، بدانید که با درخواست کمک از دیگران، مردانگی و ابهت شما کم نخواهد شد.

نازایی کلمه ایست که دیگر باید از ذهن ها پاک شود، چرا که روش هایی همچون IVF به کمک بشر آمده است. می توانید با مراحل این روش درمانی در 11 مرحله IVF یا لقاح آزمایشگاهی آشنا شوید.

bxs12

.

منبع : mamanam.com