آکاایران: درصد موفقیت ای وی اف چقدر است؟

آکاایران: با توجه به هزینه بالا IVF، احتمالا با خود فکر می کنید آیا IVF برای شما مناسب است یا خیر. خبر خوب این است که IVF به طور کلی موفقیت آمیز است؛ مخصوصا برای خانم های زیر 35 سال و کسانی که از تخمک های اهدا کننده استفاده می کنند. برای خانم های با سنین مختلف شانس زایمان بین 34 تا 42 درصد طی سه دوره است. با توجه به اطلاعات جمع آوری شده در سال 2014، میزان موفقیت IVF در کشورهای مختلف متفاوت است:

  •  برای خانم های زیر 35 سال، درصد تولد در هر بازیابی تخمک 4/54 درصد است.
  •  برای خانم های بین 35 تا 37 سال، درصد تولد در هر بازیابی تخمک 42 درصد است.
  •  برای خانم های 38 تا 40، درصد تولد در هر بازیابی تخمک 26.6 درصد است.
  •  برای خانم های 41 تا 42، درصد تولد در هر بازیابی تخمک 13.3 درصد است.
  •  برای خانم های 43 سال و بالاتر، درصد تولد در هر بازیابی تخمک 3.9 درصد است.

درصد موفقیت ای وی اف با تخمک اهدا کننده

میزان موفقیت در هنگام استفاده از تخمک های اهدا کننده (6 روش ارزیابی ذخیره تخمدان ) به سن خانم بستگی ندارد.

  •  درصد تولد در هر چرخه هنگام استفاده از تخمک های اهدا کننده 53.5 درصد با نطفه های تازه است.
  •  درصد تولد در هر چرخه هنگام استفاده از تخمک های اهدا کننده در هنگام استفاده از نطفه های یخ زده 38.5 درصد است.

جالب است که توجه داشته باشید که میزان موفقیت IVF با تخمک های اهدا کننده حتی بالاتر از یک خانم جوانتر از 35 سال است که از تخمک خود استفاده می کند. تخمک های اهدا کننده بهترین شانس موفقیت را ارائه می دهند.

آمار تک چرخه در مقایسه با آمار چند چرخه

IVF

چیز دیگری که اهمیت دارد آمار بازیابی تخمک است. اگر بتوانید بیش از یک چرخه IVF را انجام دهید شانس موفقیت شما افزایش می یابد. با توجه به مطالعات انجام شده، خانم هایی که IVF انجام می دهند به طور میانگین 2.7 دوره انجام می دهند. آنها دریافتند که شانس موفقیت برای زنان با تمام سنین - پس از سه دوره IVF- بین 34 تا 42 درصد می باشد. برای بهبود شانس باید حداقل سه چرخه IVF را امتحان کنید. هزینه بالای IVF، به علاوه پریشانی روانشناختی که توسط زوجین تجربه می شود، موجب پیچیدگی چندین دوره IVF می شود. بیشتر زوج ها می توانند بیش از دو یا سه دوره تجربه کنند.

فاکتورهای موفقیت با IVF

- موفقیت IVF وابسته به تعدادی از عوامل است؛ بعضی از آنها کنترل کمتری دارند و بسیاری از آنها به شما اختصاص دارند. برخی از این عوامل عبارتند از سن شما، دلایل ناباروری (4 علت اصلی و 7 درمان ناباروری در مردان و تشخیص آن) ، اینکه آیا تخمک اهدا کننده (یا اسپرم) یا صلاحیت درمانگاه یا آزمایشگاه IVF مورد استفاده قرار می گیرد یا خیر.

- شما باید سن، قد و وزن خود و زمان بارداری، زایمان کامل، علت ناباروری را تعیین کنید. Univfy یک ابزار ایجاد کرده است که می تواند به شما ایده ای را در مورد اینکه آیا IVF برای شما شخصا کار خواهد کرد یا نه، ارائه کند. این ابزار رایگان نیست، اما بیشتر اطلاعات پیش بینی کننده SART را در نظر میگیرد و اگر IVF را انجام داده اید می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

- شما اطلاعات باروری شخصی خود، از جمله سن، وزن و موفقیت در درمان های باروری را وارد می کنید. ماشین حساب آنها سپس داده های خود را با تحقیق در نظر می گیرد و شانس شخصی شما را برای آمار فراهم می کند.
محاسبه آزاد نیست، اما ممکن است ارزشش را داشته باشد. در انتها، شما فقط می توانید تصمیم بگیرید چه شانس هایی دارید. 

حتما بخوانید: آی وی اف چیست و چگونه انجام می شود؟

موفقیت IVF در کلینیک ها

می توانید میزان موفقیت IVF را در کلینیک ها جستجو کنید. به عنوان مثال، یک کلینیک با نرخ عالی زوج هایی را که شانس کمتری برای موفقیت دارند، قبول نمی کنند. همچنین، اطمینان حاصل کنید که میزان تولد، و نه فقط میزان بارداری، کلینیک ها را با هم مقایسه کنید. موفقیت بارداری باید بالاتر از میزان تولد باشد زیرا سقط جنین و تولد نوزاد مرده نباید در نظر گرفته شود.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

.

منبع : ooma.ir