آکاایران: وضعیت جنین و مادر در هفته 33 بارداری

bxs1

بیش از هشت ماه از دوران شیرین حاملگی را پشت سر گذاشته اید و اکنون هفته 33 بارداری را سپری میکنید تنها چند هفته به تولد کودک دلبندتان باقی مانده است.
این هفته استخوان های کودک شما سخت تر می شوند و علائم بارداری پر زرق و برق شما تغییر خواهد کرد ، بهتر است با تغییرات جسمی خود و نوزادتان که چند هفته بیشتر به تولدش نمانده در این بخش از بارداری هفته به هفته در نمناک آشنا شوید.

کودک در هفته 33 چقدر رشد کرده است؟

در مقایسه با انواع میوه، کودک شما به اندازه سر کاهو است . این هفته او بین 16 تا 17 اینچ است و می تواند یک اینچ بیشتر رشد کند ، او بیش از چهار پوند وزن دارد و امکان اضافه وزن تا نیم پوند وجود دارد. نوزاد اکنون فضای بیشتری نسبت به مایع آمنیوتیکی داخل رحم خود را در بر میگیرد، به همین دلیل برخی لگدهای او ممکن است واضح تر از حد معمول باشد.

کودک من در هفته 33 چه کاری انجام می دهد؟

استخوان های کودک شما در این هفته سخت تر می شوند، به جز مواردی که در جمجمه او وجود دارد. جمجمه کودک بافت نرم دارد تا در زمان زایمان راحت از کانال رحم خارج شود ، جمجمه نیز با رشد مغز بزرگتر می شود. جنین شما در حال حاضر تمام ویژگی های یک کودک واقعی را دارد، و حتی در زمان خواب و بیداری چشمان خود را باز و بسته میکند. دیواره رحم شما نیز نازک تر شده است، به این معنی که نور بیشتری به نوزاد شما می رسد:حتی می تواند تفاوت روز و شب را هم درک کند.

کودک شما هم اکنون سیستم ایمنی بدن خود را دارد:شما آنتی بادی را به او تحویل می دهید، تا با میکروب ها مبارزه کند.

بدن من در هفته 33 چه کاری انجام می دهد؟

آماده شنیدن برخی از عوارض جانبی فوق العاده هیجان انگیز بارداری باشید.

رگهای واریس بر روی پاهای شما:

برخی از زنان آنها را در دوره بارداری می گیرند – آنها واریس های غضروف نامیده می شوند. و اگر دچار درد هستید، برای رفع ناراحتی خود، از بسته های یخ استفاده کنید.تمرینات لگن همچنین می تواند به این شرایط کمک کند، زیرا آنها به خون کمک می کنند ،تا در این منطقه بهتر حرکت کنند و بافت های حمایت کننده اطراف رگ ها را تقویت کنند.هنگام دراز کشیدن سعی کنید یک بالش کوچک زیر کمر خود قرار دهید. خوشبختانه، این رگ های دردناک باید حدود یک ماه پس از تولد از بین بروند.

علائم رایج در هفته 32 دوران بارداری:
به گزارش آکاایران: ترش کردن معده :

بسیاری از زنان تحت تاثیر ان قرار می گیرند،احساس تیزی، و یا گرفتگی در پایین شکم ، یا در یک یا هر دو طرف.ممکن است آن را زمانی که ناگهان موقعیت خود را تغییر دهید احساس کنید، سریع بایستید یا حرکت ناگهانی مانند خنده، سرفه یا عطسه کنید. اگر درد مکرر یا همراه با علائم دیگر مانند تخلیه واژینال یا خونریزی باشد، با پزشک خود تماس بگیرید.

ناخن ناخوشایند:

به دلیل هورمون های بارداری، ناخن ها شکننده میشوند. برای درمان آن مقدار زیادی آوکادو، آجیل و موز برای اطمینان از اینکه بیوتین به اندازه کافی در رژیم غذایی شما دریافت می شود، بخورید.

بیخوابی:

بیخوابی در سه ماهه سوم، اکثر زنان باردار را درگیر می کند که می تواند به خاطر گرفتگی عضلانی، سوزش سر دل، هورمون ها، نیاز به توالت رفتن باشد.حمام گرم قبل از خواب را امتحان کنید و سعی کنید شریک زندگی تان را متقاعد کنید که شما را ماساژ بدهد:باید قبل از تولد نوزاد کاملا آرام باشید.

در هفته سی و دوم چه کاری انجام دهید:
سعی کنید ناحیه واژینال را ماساژ دهید تا هنگام تولد دچار پارگی و درد نشوید ، اطمینان حاصل کنید که دستهایتان تمیز هستند و اگر ترشح یا تبخال ندارید، این کار را انجام دهید.برای ماساژ از روغن های گیاهی و دارای ویتامین E استفاده کنید. از روغن بچه، روغن معدنی و یا روغن مایع استفاده نکنید و حدود دو دقیقه ناحیه واژن را به آرامی ماساژ دهید. (این منطقه قطعا ظریف است!). در طول ماساژ، از فشار بر روی مجرای ادرار اجتناب کنید، زیرا این می تواند منجر به تحریک یا عفونت شود.

.

منبع : pezeshk.us