آکاایران: زایمان طبیعی سریع تر با کمک طب فشاری

آکاایران:  

آیا از موعد مقرر زایمان طبیعی شما مادر باردار خیلی وقت گذشته است، در حالی که هنوز هم علائم و دردهای قبل از روند زایمان طبیعی در بدن شما ظاهر نشده است؟ نگرانی شما را در این مورد درک می کنیم. به نظر می رسد فرزند داخل رحم شما هیچ عجله ای در آمدن به این جهان ندارد، اما بروز این نگرانی ها سبب بی خوابی های شبانه در شما شده است. آیا شما در مورد گزینه های لازم برای کمک به جلو انداختن وقت زایمان طبیعی (مانند طب فشاری) فکر کرده اید؟
طب فشاری که شامل تحریک نقاط خاصی از بدن مادر باردار می شود، می تواند کار زایمان را در حالت عادی و موثر برای او جلو اندازد. ممکن است شما مادر باردار، تمام واقعیت ها را در مورد این موضوع بدانید، اما فکر کنید که آیا استفاده از این روش واقعا می تواند در کمک به روند زایمان طبیعی شما موثر باشد؟ پس، برای پیدا کردن جواب این سوالات، مقاله زیر را که در این رابطه نوشته شده است، با دقت مطالعه کنید.

با خواندن سه مرحله اصلی زایمان طبیعی به طور کامل با آنچه در زایمان طبیعی رخ می دهد آشنا شوید.

دانستن نکته های مهم درباره طب فشاری برای القای زایمان طبیعی:

طب فشاری عملی قدیمی است که ریشه در سنت های چین باستان دارد. می توان ادعا کرد که استفاده از طب فشاری برای کمک به القای زایمان طبیعی و راحت مادران باردار، جنبه های مثبت و مزایای بسیاری دارد.
جلو انداختن روند زایمان طبیعی به کمک طب فشاری، با تحریک نقاط مختلف بدن مادر باردار، حفظ جریان انرژی در سراسر بدن او و همچنین با از بین بردن هر گونه انسداد در سراسر راه های ارتباطی بین مغز و قسمت های دیگر بدن فرد امکان پذیر خواهد بود.
تصور بر این است که طب فشاری برای تحریک نیروی جلوبرنده روند زایمان طبیعی، همچنین کاهش درد و ناراحتی های مادر درحین انجام روند زایمان طبیعی به کار می رود. همچنین، ادها می شود که استفاده از طب فشاری در مراحل مختلف زایمان طبیعی کمک می کند تا انتشار اندروفین که یک مسکن بسیار قوی و طبیعی در بدن مادر باردار است، تحریک شده و سبب پیشرفت روند زایمان طبیعی با درد کمتر گردد.
بنابراین، لازم است امتیازات موجود در روش طب فشاری را قبل از استفاده از آن، به خاطر بسپارید. این مزایا عبارتند از:
• این نکته مهم را به یاد داشته باشید که استفاده از شیوه طب فشاری برای تحریک نقاط مختلف بدن مادر باردار، باید تنها پس از هفته چهل و یکم از دوران بارداری مورد استفاده قرار گیرد، چون شروع زودتر آن ممکن است سبب انقباضات رحمی قبل از موعد زایمان طبیعی شده و به تولد نوزاد نارس و یا حتی سقط جنین هم منجر شود.
• هر چند استفاده از شیوه طب فشاری توسط پزشکان آلوپاتی معتبر اعلام نشده است، اما بسیاری از کارشناسان بر این باورند که استفاده متناوب از آن، کمک می کند تا زنان باردار، روند زایمان طبیعی خود را با درد کمتر و سرعت بیشتری به پایان برسانند.
• استفاده از این روش نباید بر روی بدن مادر حامله اعمال شود، مگر این که دوره بارداری او کامل شده و آمادگی مادر برای انجام عمل زایمان طبیعی، توسط دکتر معالج اعلام گردد. با این حال، تا به امروز هیچ اثر منفی در ارتباط با استفاده از طب فشاری برای القای زایمان طبیعی در مادران باردار گزارش نشده است. در واقع می توان ادعا کرد که استفاده از این شیوه در پیشبرد زایمان طبیعی بسیار موثر خواهد بود.
اگر از موعد تعیین شده زمان زایمان طبیعی شما گذشته باشد و قصد استفاده از روش طب فشاری را برای پیشبرد روند زایمان خود دارید، مطمئن شوید که انجام این روش بر روی بدن شما، در یک محیط مناسب همرا با یک پزشک متخصص صورت گیرد و به خاطر بسپارید که ممکن است حتی فقط با انجام یک جلسه طب فشاری، روند زایمان طبیعی در شما شروع شود!
نکاتی که رعایت آن ها در طب فشاری، موجب انجام زایمان طبیعی سریع و آسان می شود:
این نکته مهم را همیشه به یاد داشته باشید که قبل از استفاده از شیوه طب فشاری برای القای زایمان طبیعی خود، حتما تحت نظر یک دکتر متخصص قرار گیرید. نکات بسیار مهمی در استفاده از طب فشاری برای القای زایمان طبیعی وجود دارد که شما باید قبل از به کار بردن آن، با این نکات آشنا شوید. نقاط بسیاری از بدن وجود دارد که اعمال طب فشاری در آن ها به شروع روند زایمان طبیعی در مادر حامله کمک فراوانی می کند. علاوه بر این ها، اعمال طب فشاری بر این اعضا باعث می شود که فرایند تولد نوزاد هم امن تر و آسان صورت گیرد.
برخی از نقاط بدن مادران باردار که تصور می شود زمان استفاده از طب فشاری، برای القاء انقباضات رحمی و صورت گرفتن سریع روند زایمان طبیعی، تحریک خواهند شد، عبارتند از:
• طحال 6 نقطه
• پریکارد 8 نقطه
• مثانه 32 نقطه
• مثانه 67 نقطه
• روده بزرگ 4 نقطه
• کلیه 1 نقطه
• کیسه صفرا 21 نقطه
• کبد 3 نقطه
• مثانه 60 نقطه

با یاد گرفتن ماساژهای طب فشاری خودتان القای زایمان را شروع کنید.

.

منبع : mamanam.com