آکاایران: 10 توصیه مفید برای خواب بهتر کودک در تابستان

بارداری و نوزاد

بسیاری از نوزادان در شب های گرم تابستان خواب راحتی ندارند ، شما می توانید با 10 راه حل مفید به کودکتان کمک کنید تا شب خواب راحت و امنی داشته باشد .
10 راه حل که به خواب نوزاد شما در شبهای گرم تابستان، کمک میکند
به گزارش آکاایران: آب و هوای گرم تابستان می تواند روزهایی سرشار از سرگرمی خلق کند، (سفرهای ساحلی و ناهار خوری در فضای باز!) اما شب ها کمتر هیجان انگیز است به دلیل اینکه شب ها افزایش درجه حرارت، می تواند به این معنی باشد که شما و کودکتان نیز نمی توانید بخوابید – که این هر دوی شما را زابراه می کند اما در این بخش راه هایی وجود دارد که می توانید به بچه ها کمک کنید که شب خواب راحت و امنی دارا باشند در نتیجه شما هم یک خواب آرام شبانه داشته باشید.خواب نوزاد

خواب و گرما ،با هم در تضاد هستند. در حقیقت، بدن ما نیاز به یک محیط خنک برای خواب بهتر دارد. به عنوان راهنمایی، درجه 15-18 درجه سانتیگراد (59-64 درجه فارنهایت) ،محدوده ی دمایی ایده آلی است که شما می خواهید. راهنمایی های زیر ممکن است کمک کند، وقتی که به دلیل روزهای گرم تابستان واقعا حفظ این دما امکان پذیر نیست.

ترفندهای خواب آرام نوزاد در شبهای گرم تابستان
1. بسته نگه داشتن پرده ها و کرکره های اتاق خواب در تمام طول روز، برای جلوگیری از ورود مستقیم نور خورشید به اتاق.

2. در شب سعی کنید یک نسیم متضاد ایجاد کنید – با چندین پنجره باز و تقریبا اتاق خواب (درهای باز).اگر در خانه ای با یک خانه یا اتاق زیر شیروانی زندگی می کنید، می توانید درب را باز کنید ،تا اجازه دهید هوای گرم به سمت بالا حرکت کند و کوران شود.

3. یک کاسه یخ در نزدیکی هر پنکه قرار دهید تا هوا از طریق یخ با خنکی جریان پیدا کند.
خواب راحت نوزاد در تابستان با حمام کردن قبل از خواب
4. قبل از خواب، به حمام بسیار گرم بروید.بر خلاف نظر مردم، حمام گرم یا حتی خنک راهی برای خواب هستند، در واقع حمام گرم ،کمک میکند ملاتونین (هورمون خواب) آزاد شود.

حمام کودک قبل از خواب راهی برای داشتن خواب راحت
5. از شیر بستنی ،بسازیم ؛ یک کلک سریع و سرد در شب می باشد این به این معناست که شیر خود را بدوشید و در یخچال قرار دهید (البته نه در دمای خیلی کم که شیر خیلی سرد شود) . این مورد را باید با توجه به نظر پزشک انجام دهید چرا که در مورد نوزادانی که مشکلات گوارشی دارند توصیه نمیشود.
توصیه هایی برای بهتر شدن خواب نوزاد در تابستان
6. اگر ممکن است برخی از پارچه های طبیعی و لباس خواب، برای جالب ترین تجربه جای لباس استفاده کنید، اگر نه، اطمینان حاصل کنید که همه چیز 100٪ پنبه و نخی باشد (فاقد ترکیبات پلی استر).

7. به کودک خود فقط به یک جلیقه (تاپ) آستین کوتاه بپوشانید، نه فقط یک پوشک.یک لایه نازک از لباس ،می تواند به تنظیم درجه حرارت بدن کمک کند.
بهترین راه حل ها برای کمک به خواب نوزاد درتابستان
8. کمی بعد از وقت خواب تا زمانی که اتاق در حالت عادی خنک تر شود، صبر کنید.

9. اگر از تهویه استفاده می کنید، با استفاده از یک رطوبت سنج کوچک و دستگاه تولید بخار ،مطمئن شوید که رطوبت کافی را به محیط اضافه کنید .

راه حل هایی که به خواب نوزاد در تابستان کمک می کند
10. در نهایت به یاد داشته باشید که کودک احتمالا در شب تشنه میشود. از این رو معمولا تعداد دفعات بیدار شدن در شب ،بیشتر می شود. اگر واقعا گرم است، سعی نکنید بخاطر این موضوع کودک را محدود کنید.

.

منبع : pezeshk.us