آکاایران: وضعیت جنین و مادر در هفته 35 بارداری

آکاایران: وضعیت جنین و مادر در هفته 35 بارداری

در هفته 35 بارداری جنین همچنان به رشد خود ادامه می دهد و فشار زیادی به رحم مادر وارد میکند که سبب مشکلاتی مثل تکرر ادرار میشود.
وضعیت جنین و مادر در هفته 35 بارداری
به گزارش آکاایران: هفته به هفته ی بارداری را پیش آمده ایم و حالا هفته 35 حاملگی را سپری می کند کودک شما در حال بزرگ شدن است؛ وزنش بیشتر از 2250 گرم شده و طول بدن او هم کمی بیشتر از 45.7 سانتی متر است. هرچند رحم شما جای گرم و نرمی است، اما چون فضای داخل رحم کمی کوچک است کودکتان نمی تواند در آن شیرجه بزند یا غلت بخورد؛ البته او همچنان به لگد زدن ادامه خواهد داد. حالا کلیه های او کاملا رشد کرده اند و کبد او نیز می تواند مقداری از ضایعات بدن را فرآوری و دفع کند.

در هفته 35 بارداری کودک من چه قدر بزرگ است؟

اکنون کودک شما اندازه یک آناناس است ، طول قد او حدود 18 اینج و وزنش حدود پنج و یک چهارم پوند است. او تا روز زایمان وزن خواهد گرفت که به این معنی است که ظاهری جذاب و نرم و گوشتالو که کودکان را دلپذیر می کند ، خواهد داشت.

نوزاد من در هفته 35 بارداری چه کار می کند؟

در حال حاضر فضای کمی باقیمانده و کوچولوی شما بیشتر به جای لگد زدن، فشار می آورد. و اگر این کار را انجام دهد می تواند یک جای پای کوچک روی شکم خود ببینید.اکنون او به یک انسان کامل خیلی نزدیک است و بیشتر وقت باقیمانده را به افزایش وزن می گذراند. به دلیل فضای کمی که در رحم شما باقی مانده، او خیلی ناگهانی تغییر وضعیت نمی دهد ولی تعداد ضربات تقریبا مثل سابق است، پس حتما این را در نظر داشته باشید و اگر نگرانی دارید، با پزشک یا مامای خود در میان بگذارید.

به طرز هیجان انگیزی، بیشتر پیشرفت های فیزیکی اساسی او تاکنون انجام شده و به دلیل تکامل کلیه و کبد ممکن است مواد اضافی نیز تولید کند. رشد سریع مغز او به معنی سنگین تر شدن سرش است که باعث فشار به مثانه و ایجاد یک سرگرمی دیگر برای شما می شود.

بدن من در هفته ی 35 ام در چه حالی است؟

فشار خون شما به طور منظم توسط پزشک یا ماما چک می شود . اگر تشخیص دهند که فشارتان افزایش یافته ،پیشنهاد می کنند بیشتر استراحت کنید و حتی آزمایشات بیشتری انجام دهید. زیرا می خواهند از مسمومیت حاملگی جلوگیری کنند.

الان زمانی است که به برخی از زنان حامله پیشنهاد می شود که سزارین انجام دهند، درحقیقت یک پنجم زایمان ها در انگلستان به این طریق است. این می تواند به دلیل نگرانی در مورد موقعیت یا امنیت بچه باشد.برای مثال به دلیل اینکه وضعیت بچه به حالتی است که سرش به سمت بالا است و یا اینکه پرشک شما فکر می کند این روش هم برای شما و هم برای کودکتان ایمن تر است، ولی اگر شما در مورد این مسئله مطمئن نیستید، خیلی دقیق در مورد آن تحقیق کنید و هر سوالی که نیاز دارید بپرسید و اگر باز هم راحت نیستید ، نظرات دیگران را در این مورد بخواهید.

مشکلات مادر در هفته 35 بارداری
علائم معمولی و رایجی که باید منتظرش باشید:

تکرر ادرار :

اگر بیشترین مکانی که در حال حاضر به آن سر می زنید دستشویی است، دقیقا مثل سایر زنان بارداری هستید که در این مرحله از بارداریشان نمی توانند جلوی ادرارشان را بگیرند.این به این دلیل است که رحم در حال رشد شما که هم اکنون بالا رفته و به قفسه سینه شما رسیده است ،تمام اعضای داخلی بدنتان را تحت فشار قرار داده و به مثانه شما فشار می آورد.

وضعیت نوین کودک شما که سرش به سمت پایین است و برای زایمان آماده شده است نیز، فشار بیشتری را بر روی مثانه وارد می آورد که به این معنی است که شما بیشتر اوقات معمول احتیاج به دستشویی کردن دارید ، مطمئن باشید که این مسئله به زودی تمام خواهد شد ؛ با این حال ، وقتی که می خواهید مثانه خود را خالی کنید تا آن جا که ممکن است خم شوید و تمریناتی را برای تقویت لگنتان و جلوگیری از بی اختیاری ادرار تمرین کنید.

احساس خفگی :

به لطف هورمون های بارداری خوب قدیمی ، غشاهای مخاطی در بینی شما اغلب در حال افزایش است و منجر به پر شدن بینی می شود. قطره بینی می تواند این مخاط را از بین ببرد.

خونریزی لثه :

بله ، هورمون های بارداری یک بار دیگر باعث آسیب می شوند. و این بار ، باعث تورم و خون ریزی لثه می شوند. به طور منظم مسواک بزنید و نخ دندان استفاده کنید و مراقب باشید که لثه خونریزی نکند! حتما به اندازه کافی ویتامین c برای تقویت لثه مصرف کنید ؛ به همین علت به یک لیوان آب پرتقال نیاز دارید.زمانی که خون ریزی ادامه یافت ، اگر نمی خواهید منجر به ورم لثه و پوسیدگی دندان شود، برای اطمینان با دندان پزشک خود مشاوره کنید .

کارهایی که باید در هفته 35 بارداری انجام دهید:
اگر در مورد زایمان نگران هستید ، با همسر ، دوستان یا اعضای خانواده صحبت کنید ؛ این کاملا طبیعی است که در زمان زایمان عصبی باشید در حقیقت ، بعضی از زنان حامله چنان واکنش شدیدی دارند که حملات ترسناکی دارند_ یک وضعیت واقعی به نام توکسو فوبیا وجود دارد که به معنی ترس از زایمان است. اگر این دغدغه ها بر شما غلبه کرد، با تیم آموزش های قبل از زایمان صحبت کنید که می توانند به شما کمک کنند و حتی در شرایط سخت می توانند به شما مشاوره دهند .

بایدها و نبایدهای مهم هفته 35 بارداری

اما مطمئن باشید که بسیاری از زنان در مورد چیزهایی مانند مدفوع کردن حین زایمان نگران و آگاه هستند. ( این حالات همیشه اتفاق می افتد و ماما به آن عادت دارد و احتمالا شما حتی متوجه آن نخواهید شد) جیغ زدن، فریاد زدن و قسم خوردن همه ی آن ها را قبلا شنیده اند)

و به دنبال بهترین شمانیستند. ( رک و پوست کنده آنقدر در روز زایمان درگیر هستید که این چیزها کم اهمیت ترین امور برای نگرانی هستند) هم چنین در مورد ایمنی کودکتان پا فشاری نکنید – این وظیفه ی تیم پزشکی و ماما است که همه ی کارهایی که می تواند به حفظ سلامتی شما و نوزادتان کمک کند را انجام دهند و مطمئن باشید که شما بهترین تجربه تولد را خواهید داشت.

.

منبع : pezeshk.us