آکاآپ: شاید برایتان سوال پیش آید که چرا بعد از زایمان هنوز هم مانند زنان باردار هستم؟ برای بدن شما، و به خصوص شکم شما، زمان زیادی صرف بارداری کامل شده است. اکنون شما نوزاد خود را دارید اما ممکن است به نظر برسد که شما هنوز شش ماهه باردار هستید، با شکمی که کم و بیش به شکل دوران بارداری باقی مانده است.

آکاآپ: شکم بعد از زایمان را چگونه از بین ببریم؟ + چند ورزش خانگی

از لحظه تولد نوزاد شما، تغییرات هورمونی باعث کاهش حجم شکم شما می شود. حدود چهار هفته طول می کشد تا رحم شما (رحم) به اندازه قبل از بارداری شما وابسته است.

تمام سلولهای بدن شما که در دوران بارداری متورم می شوند، مایعات خود را به شکل ادرار، ترشحات واژن و عرق دفع می کنند و هر چربی اضافی که برای تغذیه نوزادتان وجود داشت، شروع به سوختن می کند، به ویژه اگر شیر دهید و ورزش دکنید اما برای رسیدن به نتایج قابل توجه، حداقل چند هفته طول می کشد.

پس از زایمان، ممکن است همچنان یک خط تیره پایین شکم خود را به نام خط نیگرا و همچنین نشانه های کشش، داشته باشید.

خط نیگرا به وسیله رنگدانه در پوست ایجاد می شود که در آن ماهیچه های شکم شما کشش داده شده اند و کمی از هم جدا شده اند تا کودک شما رشد کند. این خط از رنگدانه ها معمولا در عرض چند ماه پس از زایمان از بین می رود.

علائم کشش ناشی از کشیدن پوست شما در دوران بارداری است. شما ممکن است آنها را در شکم، باسن، ران و سینه داشته باشید.

شما نمی توانید علامتهای کششی را کاملا از بین ببرید اما آنها در طول زمان محو خواهند شد. در نهایت، خطوط به مانند رگه هایی که به رنگ پوست شما نزدیک هستند به نظر می رسند. سعی کنید صبور باشید شما ممکن است نشانه های کشش خود را در حال حاضر دوست نداشته باشید اما پس از گذشت شش ماه، آنها خیلی بهتر خواهند شد.

چه قدر طول می کشد تا شکمم به حالت عادی برگردد؟

همه ما داستان های جدیدی از ما را شنیدیم که در طی هفته های زایمان بدن خود را قبل از حاملگی به دست آوردند. اگرچه این امکان وجود دارد، اما این راه برای اکثر ما موجود نیست. در نظر داشته باشید که بدن شما ممکن است پس از حاملگی تغییر شکل دهد. ممکن است دشوار باشد که به وزن و شکل دقیق قبل از بارداری خود بازگردید.

صبر کلید این موفقیت است. 9 ماه طول کشید تا عضلات شکم تان تغییر کرده و بتواند یک نوزاد کامل را در خود جای دهد. بنابراین ممکن است کمی طولانی شود تا دوباره مثل حالت اولش سفت شود.

سرعت و درجه این سفت شدن بستگی به چند عامل دارد، از جمله:

  • بدن تان چه شکل و اندازه ای بود قبل از اینکه آبستن شوید.
  • شما چه قدر وزن در دوران بارداری به دست آوردید؟
  • چقدر فعال هستید؟
  • چیزی که شما در مورد آن کاری نمی توانید انجام دهید، ژن های شماست.

شما ممکن است کاهش وزن آسانتری داشته باشید اگر:

  • شما کمتر از 13.6 کیلوگرم دریافت کردید و به طور منظم در حین بارداری ورزش کردید.
  • شما شیر می دهید.
  • این اولین فرزند شماست.

به عنوان یک راهنما، نباید به بازگرداندن وزن قبل از بارداری خود تا کمتر از شش ماه پس از تولد نوزادتان، فکر کنید.

چگونه می توانم با خیال راحت وزن کم کنم تا شکمم بهتر شود؟

تغذیه با شیر مادر ممکن است به خصوص در ماه های اولیه پس از زایمان کمک کند. اگر فرزندتان شیر مادر را بخورد، کالری اضافی برای شیر می سوزانید که حدود 500 کالری در روز است. شما ممکن است وزن بارداری خود را