آکاایران: بهترین زمان باروری زنان برای بارداری پس از قائدگی

آکاایران: بهترین زمان باروری زنان برای بارداری پس از قائدگی

بارداری خانم ها همیشه یکی از مهم ترین مسائل همه زوجین می باشد برخی تمایل به زود باردار شدن دارن و برخی بالعکس از بارداری هراس دارند !

در این بخش آگاهی شما را در خصوص بهترین زمان باروری خانم ها و زمان تخمک گذاری برای بارداری را بالا می بریم تا بتوانید برای باردار شدن یا نشدن خود برنامه ریزی داشته باشید.

نشانه های تخمک گذاری و بارداری در خانم ها

بهترین زمان برای تست بارداری

نشانه های بارداری قبل از زمان پریود

مقاربت در هنگام حاملگی بر جنین ضرر دارد

علت تنگی نفس در دوران بارداری چیست

هر ماه، یک تخمک در درون تخمدان یک خانم به بلوغ می رسد. هنگامی که اندازه آن به حد معینی رسید، تخمک از تخمدان آزاد شده و از طریق لوله های فالوپ (لوله های رحمی)، به طرف رحم حرکت می کند.

اینکه در هر بار، کدام تخمدان یک تخمک آزاد می کند، نسبتا نامشخص است.

آنچه مشخص می باشد این است که وظیفه تخمک گذاری در سیکل های قاعدگی به صورت منظم و یکی در میان بین تخمدان ها تقسیم نمی شود.

چگونه زمان بیشترین باروری، با تخمک گذاری مشخص می شود؟

برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید و حامله شوید، باید طی مدت یک تا دو روز پیش از تخمک گذاری تا 24 ساعت پس از آن، با همسرتان آمیزش داشته باشید.

دلیل این امر آن است که اسپرم ها می توانند دو تا سه روز زنده بمانند، اما تخمک نمی تواند بیشتر از 24 ساعت پس از تخمک گذاری به حیات خود ادامه دهد، مگر اینکه لقاح صورت پذیرد.

بهترین زمان باروری زنان برای بارداری پس از قائدگیبهترین زمان باروری زنان برای بارداری پس از قائدگی

اگر در حوالی زمان تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید، احتمال حامله شدن شما افزایش می یابد و شما می توانید خوشحال باشید، زیرا شانس با شما همراه است.

در زوج های معمولی که می توانند به صورت طبیعی بچه دار شوند، در هر دوره 20 درصد احتمال بارداری وجود دارد. حدودا 85 درصد از خانم هایی که فاقد استفاده از روش های جلوگیری از بارداری آمیزش دارند، ظرف یک سال حامله می شوند.

شما می توانید با تعیین زمان دقیق تخمک گذاری، همچنین با افزایش آگاهی خود در مورد تغییرات هورمونی و جسمی که در هر ماه در بدن شما رخ می دهد، احتمال حامله شدن خود را افزایش دهید.

زمانی را که دوره پریود بعدی شما آغاز می شود، در نظر بگیرید. سپس 12 تا 16 روز از آن کم کنید. این چند روز، همان محدوده زمانی است که احتمال تخمک گذاری شما در آن بسیار زیاد است.

همچنین شما می توانید از این اطلاعات استفاده کرده و با خودداری از آمیزش در نزدیکی زمان تخمک گذاری، از بارداری جلوگیری کنید. البته توجه داشته باشید که این روش، بهترین روش جلوگیری از بارداری نیست و استفاده از آن ممکن است موفقیت آمیز نباشد.

.

منبع : nazweb.ir