آکاایران: علل مشترک مرگ مادران هنگام زایمان

زندگی بسیاری از افراد در سالیان گذشته به علت عدم تجهیزات پزشکی و درمانی نابود می شد. اما امروزه با وجود پیشرفت شایان علم پزشکی مواردی وجود دارد که قابل تأمل است، مثل مرگ مادران هنگام زایمان. این لحظه فوق العاده دردناکی است برای نوزادی که تازه متولد شده، او فاقد این که مادر خود را حتی فقط برای یکبار ببیند یا به آغوش بگیرد مادر خود را برای همیشه از دست می دهد.

با مراقبت بیشتر از خود از مرگ هنگام زایمان جلوگیری کنید

برای جلوگیری از این اتفاق باید تدابیری اندیشید. خانم ها قبل از دوران بارداری برای جلوگیری از وقوع چنین مواردی باید نکاتی را رعایت کنند که جسم و روح سالمی دارا باشند که هنگام بارداری و تولد نوزاد آسیب کمتری ببینند.در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

علل اصلی مرگ مادران هنگام زایمان

1. فشار خون : فشار خون دوران بارداری یکی از علل رایج مرگ مادران هنگام زایمان است که ممکن است هنگام زایمان بالاتر رود و باعث می شود خون غلیظ از دست رود، درنتیجه رحیم منقبض شود و مرگ مادر رخ می دهد.

2. خون ریزی زایمان : خونریزی شدید هنگام زایمان و پس از زایمان که شکل اورژانسی به خودش میگیرد اگر دکتر نتواند خونریزی را متوقف کند باعث مرگ مادر میشود.

3. پارگی رحم : در بعضی مواقع هنگام تولد نوزاد وقتی فشار زیادی به واژن وارد میشود رحم پاره میشود که با خونریزی شدیدی همراه است که منجر به مرگ میشود.

مرگ هنگام زایمان , دلیل اصلی مرگ مادر در زایمان

 خطرات مرگبار هنگام وضع حمل
علت مشترک مرگ زنان هنگام زایمان
4.425
منبع : گروه ترجمه نمناک/ز.ن
.

منبع :