آکاایران: تار موهای مادر انگشت پای نوزاد را برید

بسیاری از والدین با گریه های بی دلیل نوزادان نگران می شوند و نمی توانند متوجه دلیل این گریه ها شود زمانی که کودک سیر و پوشک او خشک است پرا بایستی بازهم شاهد بی قراری و گریه های او باشیم.

در این بخش قصد داریم یکی از دلایل خطرناک که موجب گریه نوزاد می شود و متاسفانه اکثر والدین از آن بی اطلاع هستند را مطرح کنیم.

 شاید کمی غیر قابل باور باشد اما تار موهای گرفتار در جوراب کودک علتی است که نوزاد را به گریه می اندازند.

 تصاویر باورنکردنی که یک مادر جوان از انگشتان زخمی پای نوزاد است منتشر شد بی ارتباط به این مسئله نبود.

آکاایران: ببینید یک تار موی مادر چه بلایی سر نوزاد آورد تصاویر

عکس زخم دردناک پای نوزاد بر اثر گره خوردن تار موی مادر دور انگشت

این مادر که به دلیل ریزش موی بعد از زایمان تار موهایش در میان لباسهای نوزاد تازه متولد شده اش جای می گرفت متوجه شد که یکی از تار موها داخل جوراب نوزاد رفته و دور انگشتان او پیچیده شده است که همین بی دقتی کوچک باعث آسیب جدی شده است.

 دلیل گریه های زیاد نوزاد

 تورنیکه مویین و گره خوردن موی مادر دور انگشتان نوزاد

این اختلال را پزشک مشکلی شبیه سندرم تورنیکه انگشت پا نوزاد معرفی کرد که بایستی مادران مراقب محافظت از نوزادانشان در برابر این مشکل باشند.

تورنیکه مویین (به انگلیسی:Hair tourniquet) در پزشکی به وضعیتی گفته می شود که یک تکه موی معمولی یا همانند آن بدور انگشت پیچیده شده و با ایجاد تورنیکه و اختلال در گردش خون٬ باعث تورم (ادم) و هماتوم گردد.

این سندرم بیشتر در کودکان خوردسال رخ می دهد و آمار نشان داده که علت اصلی٬ پنهان شدن یک تار موی بلند٬ درون جوراب است که با پیچیده شدن بدور انگشت پا٬ با ایجاد حالتی شبیه به شریان بند٬ باعث آسیب جدی به بافت می گردد.

ببینید یک تار موی مادر چه بلایی سر نوزاد آورد تصاویر

530
منبع : گروه ترجمه نمناک /ن
.

منبع :