آکاایران: تاثیر رژیم غذایی در دوران بارداری بر سلامت جنین

تغذیه درست و رژیم غذایی در دوران بارداری از اهمیت زیادی برخوردار است . تاثیر رژیم غذایی مادر در دوران بارداری بر هیچکس پوشیده نیست و همه از اثرات مستقیم رژیم غذایی بر جنین در دوران بارداری باخبرند اما لازم است بدانید که یک تیم تخقیقاتی در انگلستان با انجام آزمایشاتی ثابت کرد که رژیم غذایی در دوران بارداری در ایجاد مشکلاتی برای سلامت جنین تاثیرگذار است.

تاثیر رژیم غذایی دوران بارداری بر قلب جنین

به گفته محققان دانشگاه کمبریج انگلستان رژیم غذایی پرقند و پرچربی مادران باردار می تواند جنین آنها را در معرض مشکلات احتمالی سلامت قرار دهد.
محققان دریافتند در موش های باردار تغذیه شده با رژیم های حاوی میزان بالای قند و چربی، رژیم غذایی بر رشد و متابولیسم شان در مراحل اصلی در بارداری تاثیر می گذارد.
به گفته محققان، این نوع رژیم غذایی می تواند پیامدهای بلندمدتی داشته باشد و توضیح دهنده علت این موضوع باشد که چرا کودکان زنان چاق در دوره بارداری بیشتر در معرض ابتلا به چاقی، فشار خون بالا و دیابت نوع2 در بزرگسالی قرار دارند.

رژیم غذایی مادران باردار بسیار مهم است

دکتر آماندا اسفروزی پری، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید:«تغییر در منبع اکسیژن و تغذیه در مرحله رشد اعضای بدن می تواند موجب تغییر دائمی در ساختار و عملکرد برخی بافت ها شود. »
باوجودیکه این تحقیق بر روی موش ها انجام شده است اما به گفته تیم تحقیق، این یافته ها در مورد سلامت انسان هم صدق می کند.

اهمیت رژیم غذایی در دوران بارداری

52
منبع : مشرق / م.ف
.

منبع :