آکاایران: ورزش هایی برای اینکه زایمان راحت و طبیعی داشته باشید

ورزش برای کاهش درد و راحتی زایمان بسیار مهم است روز زایمان بی شک یکی از روزهای سخت و پر از استرس برای خانم های باردار است بعضی از خانم ها با ورزش های قبل از زایمان آشنایی دارند که فاقد درد است همینطور به گشاد شدن دهانه رحم هم کمک می کنند بسیار حائز اهمیت است که خانم های باردار بدانند هیچ کس نیست که بتواند درد هنگام زایمان و گشادی رحم را پیش بینی کند.
 

آکاایران: زایمان راحت , حرکات ورزشی ساده زنان باردار قبل زایمان

برای زایمان راحت فعالیت های درست انجام دهید

ورزش هایی برای داشتن زایمان طبیعی راحت

قدم زدن یا همان پیاده روی : در طول دوران بارداری قدم زدن ضروری است و ورزش فاقد قدم زدن ناقص است اگر برای شما قدم زدن تنهایی مشکل است از همسرتان درخواست کنید شما را همراهی کند.
 
درست کردن چاپاتی با وردنه: در طول ماه آخر درست کردن چاپاتی باعث فشار روی شکم می شود این فشار به زایمان طبیعی کمک می کند.
 
سبک نشستن یوگا : یوگا را به لیست ورزش هایی که به زایمان طبیعی کمک می کنند اضافه کنید یوگا نه تنها باعث آرامش جسم بلکه باشه آرامش روح هم می شود و اگر یوگا انجام نمی دهید حداقل به سبک یوگا بنشینید چون به گشاد شدن رحم کمک می کنند.
 
مقداری خم شدن : خم شدن سر میز و نیمکت به تغییر موقعیت کودک کمک می کند.
 
مقداری کشش: ورزش های کششی درد ها را بهبود می بخشد و در طول روند گردش خون به چرخش نوزاد برای زایمان کمک می کند.
 
پاهای پروانه ای : به آرامی روی کمر بخوابید و پاها را تا کنید طوری که پاها شکل پروانه بگیرد ممکن است در ابتدا سخت باشد که باعث کشش در ناحیه کمر و باسن می شود.
 
شنا : شنا یکی از بهترین ورزش هاست ، کشش و خمیدگی لازم را به بدن می دهد مضطرب نباشید و مقدار زیادی مایعات برای جلوگیری از گرفتگی عضلات بنوشید و همیشه فرد دیگری برای شنا با شما باشد که مراقبتان باشد.
 
کم کردن خمیدگی :به سمت چپ و راست و روبه رو خم شوید و طوری که دست ها پاها برسد چون به بدن کمک می کند استرس ها و ... تسکین داده شده و باعث انعطاف پذیری می شود.

زایمان راحت , حرکات ورزشی ساده زنان باردار قبل زایمان

56
منبع : گروه ترجمه نمناک/ز.ن
.

منبع :