آکاایران: روشی نوین در درمان زردی نوزادان

یکی از بیماریهایی که گاهی به طور جدی نوزاد و والدین او را دچار مشکل می کند، زردی است، به طور کلی بیش از 70درصد نوزادان در روزهای اولیه تولد با این بیماری دست به گریبان هستند که نشانگر شایع بودن آن در نوزادان است و این آمار در نوزادانی که پیش از موعد متولد شده اند به حدود 80 درصد می رسد.

محققان در آزمایشگاه های علوم مواد و فناوری فدرال سوئیس (Empa) موفق به توسعه یک پارچه نورانی نوین شده اند که می تواند برای تولید لباس خواب نوزاد استفاده شود و کودکان مبتلا به زردی را در نور احاطه کند.
کودکان مبتلا به زردی می بایست زمان زیادی را در یک "انکوباتور" نورانی بگذرانند که این امر برای هیچ خانواده ای مطلوب نیست زیرا کودک باید از والدین دور شود و وقت خود را در یک جعبه شیشه ای صرف کند.
محققان Empa، با توسعه این فناوری نوین مشکل والدین را برطرف کرده اند.آنها برای تولید این فناوری نوین فیبرهای نوری که از رشته معمولی پهن تر نیستند را در پارچه های سنتی تعبیه کردند.این کار استفاده از آن را آسان کرده و مانند لباس های دیگر کودک، احساس راحتی را منتقل می کند و همچنین برای والدینی که در طول درمان کودکانشان از آن استفاده می کنند طبیعی است.


آکاایران: درمان زردی نوزادان با پوشیدن لباس مخصوص

درمانی برای زردی نوزاد

از آنجایی که در این لباس از چراغ های ال ای دی کم قدرت به عنوان منبع نور استفاده می شود، باتری های کوچک برای نیرو دهی به آن ها کافی است. این به این معنی است که لباس به منبع دیگری برای شارژ نیاز ندارد.در این فناوری فیبرهای نوری به آرامی و با دقت خم می شوند و از خمیدگی ها نور به بیرون راه پیدا می کند.
این فیبرها در صورت خم نشدن نیز نور را از یک طرف به طرف دیگر انتقال می دهند.
یرقان یا زردی (Icterus یا Jaundice) به معنی تغییر رنگ و زرد شدن پوست، صلبیه چشم و غشاهای مخاطی ناشی از بالا رفتن بیلی روبین خون بوده که زردی نوزادی ناشی از بالا رفتن بیلی روبین مستقیم یا غیرمستقیم است.

درمان زردی نوزادان با پوشیدن لباس مخصوص