آکاایران: عوامل محیطی نقشی موثری بر سلامت نوزاد و ابتلای او به بیماری های مختلف دارد

کارشناسان در جدیدترین پژوهش های خود دریافتند نوزادانی که در فصل زمستان به دنیا می آیند در بزرگ سالی بیشتر در معرض خطر ابتلا به سکته مغزی قرار دارند.
نوزادانی هم که در پاییز به دنیا می آیند کمتر در معرض ابتلا به بیماری دیابت 2 قراردارند.آمار ها همچنین تلاش می کنند نوزادانی که در سه ماهه تابستان به دنیا می آیند، بیشتر در معرض خطر ضربان قلب نامنظم قرار دارند.
کارشناسان اعتقاد دارند با توجه به کاهش بارندگی در فصل های گرم سال و بالا بودن میزان آلودگی هوا، نوزادانی که در فصل های گرم سال به دنیا می آیند بیشتر به بیماری های قلبی دچار می شوند.
با وجود بالا بودن درصد ابتلا به بیماری های قلبی، به دلیل تابش نورخورشید در تابستان و دریافت ویتامین D کافی توسط مادر در ماه های آخر بارداری، نوزادانی که در تابستان به دنیا می آیند کمتر به بیماری دیابت نوع یک و بیماری های خود ایمنی مانند آلرژی مبتلا می شوند.

آکاایران: سلامت نوزاد خود را در این فصل ها بیمه کنید!

bxs1

کارشناسان دانشگاه کلرادوی آمریکا که در این پژوهش شرکت داشته اند، بر این باورند که عوامل محیطی نقشی موثر بر سلامت نوزاد و ابتلای او به بیماری های مختلف در سال های آتی زندگی دارند.
در پژوهشی همسو دانشمندان دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا پرونده پزشکی بیش از 10 میلیون فرد در کشور های آمریکا، کره جنوبی و تایوان را بررسی و بیماری افراد مرتبط با ماه تولد آن ها را شناسایی کرده اند.
کارشناسان بر این اساس به والدین توصیه می کنند در صورت تمایل به فرزند آوری و وجود پیشینه خانوادگی و ژنتیکی ابتلا به بیماری های خود ایمنی و دیابت قبل از بارداری زمان حدودی تولد فرزند خود را بررسی و تنظیم کنند.
یافته ها در زمینه ارتباط ماه تولد با ابتلا به بیماری در مجله انجمن پزشکی رایانه آمریکا (the Journal of the American Medical Informatics Association) منتشر شده است.

bxs2