بدون شک بارداری یکی از لذت بخش ترین و شیرین ترین دوره های یک مادر به شمار می رود. بارداری نه تنها شادی و رویاهای داشتن یک نوزاد سالم و تندرست را به ارمغان می آورد، بلکه می تواند مجموعه ای از بیماری های جدید را با خود به همراه داشته باشد.  برخی از آنها بسیار غیرمنتظره هستند و حتی کاملاً عجیب! خوشبختانه، بسیاری از آنها بی ضرر هستند و  به مرور از بین خواهند رفت

ویار در بارداری را مهار کنید

گاهی ممکن است حتی قبل از اینکه برگه آزمایش مثبت بارداری خود را در دست بگیرید ، با علائمی متفاوت روبرو شوید که همه آنها علائم عجیب بارداری در ماه های اول محسوب شوند. برخی علائم طبیعی عبارتند از حالت تهوع صبحگاهی ، خستگی ، تغییرات سینه ، ورم پاها ، خونریزی و خستگی کامل ،اما علائم عجیب بارداری چیست؟ در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, شمارا با عجیب ترین علانم ناخوشایند بارداری آشنا خواهیم ساخت . با ما همراه باشید.

 

احساس طعم فلز در دهان

درمان مزه فلز دهان | کلینیک اکتیدنت
زنان باردار ممکن است هوس غذایی بسیار عجیبی داشته باشند، اما اگر طعم فلز را در دهان خود احساس می کنید، در واقع یک دلیل علمی پشت آن وجود دارد. هورمون های بارداری به طرق مختلف بر بدن تأثیر می گذارند و افزایش استروژن و پروژسترون ممکن است باعث ایجاد طعم فلز در دهان شود. خوشبختانه با جویدن آدامس یا مصرف مقداری نمک می توان به راحتی از شر آن خلاص شد.

متورم شدن لثه ها

۶ نشانه غافلگیرکننده بارداری که از آن بی‌خبرید!
اگر متوجه شدید که لثه‌هایتان حساس‌تر از همیشه شده‌اند، احتمالاً باردار هستید. بارداری بر جریان خون در بدن تأثیر می گذارد و باعث تورم و خونریزی لثه ها می شود. حداقل یک بار در روز از نخ دندان استفاده کنید و از مسواک با موهای نرم برای کاهش علائم استفاده کنید.

سوزش سر دل یا رفلاکس معده

سوزش معده در دوران بارداری - ferroli family - فرولی
احساس سوزش آزاردهنده در مرکز قفسه سینه ممکن است بعد از خوردن یک وعده غذایی بسیار تند ظاهر شود، اما ممکن است نشانه بارداری نیز باشد. در واقع، سوء هاضمه در دوران بارداری بسیار رایج است زیرا کودک در حال رشد مدام به شکم شما فشار می آورد. برای تسکین این احساس ناخوشایند، سعی کنید کافئین را کاهش دهید و وعده های غذایی کوچک را اغلب به جای وعده های بزرگ ۳ بار در روز مصرف کنید.

ورم کردن

ورم پا | 9 درمان برتر خانگی و طبیعی برای رفع ورم پا + دلایل آن

ورم کردن ممکن است یکی از اولین علائم بارداری باشد. زمان بارداری سطح پروژسترون سر به فلک می‌کشد و باعث می‌شود زنان باردار حتی در همان ابتدای بارداری احساس پف کردن داشته باشند. پروژسترون هضم را کند می کند و به کودک این امکان را می دهد که بیشترین مواد مغذی را از غذا دریافت کند که باعث ورم می شود.

 سرگیجه

علت سرگیجه در زنان • علت سرگیجه ناگهانی شدید کوتاه یا طولانی چیست؟

سرگیجه ای که ممکن است هنگام بلند شدن از رختخواب احساس کنید ممکن است یکی از اولین علائم بارداری باشد. افزایش جریان خون ممکن است بر فشار خون تأثیر بگذارد و باعث احساس سرگیجه شود. اگرچه احساس سرگیجه مطمئناً خوشایند نیست، خبر خوب این است که دلیلی برای نگرانی نیست.

آبی شدن توالت 

۶ نشانه غافلگیرکننده بارداری که از آن بی‌خبرید!
اگر متوجه لکه های آبی روی صندلی توالت خود شوید، احتمالا فکر می کنید که شلوار جین شما مقداری از رنگ آبی خود را روی پوست شما باقی می گذارد. اما این پدیده ممکن است در واقع نشانه بارداری باشد. اگرچه هیچ توضیح علمی برای آن وجود ندارد، بسیاری از زنان باردار متوجه آبی شدن صندلی توالت خود می شوند. یکی از دلایل محتمل آن، پوشش آنتی باکتریال روی صندلی توالت است که به هورمون های بارداری واکنش نشان می دهد. ویتامین های دوران بارداری نیز ممکن است باعث تغییرات هورمونی در بدن شود که به نوبه خود می تواند روی رنگ صندلی توالت تأثیر بگذارد.