صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

تضعیف قوای شهوانی

دانشمندان خودارضایی را یک بیماری روحی می‌دانند نه جسمی. خود ارضایی با این که یک بیماری روحی و روانی است ارتباط نزدیک و تنگاتنگی با جسم دارد. همچنین از این لحاظ که تمام اعضای جسم هم با هم در ارتباط هستند و پریشانی و نارسایی یکی باعث افسردگی و بیماری دیگری م را در آکاایران ببینید

به عقیده روان‌کاوان، آغاز حیات جنسی کودکان، بلوغ نیست، بلکه کودکی است. لذا  می‌توان مشاهده کرد، که خودارضایی در برخی از کودکان حتی از سال‌های شیرخوارگی به صورت ناخودآگاه و بازی با خود وجود دارد و این مرحله‌ای از این گونه حیات و رشد جنسی است.

آیا خودارضایی ضرر دارد؟

در این‌باره دانشمندان و محققان، از دو دید بدان می‌نگرند. عده‌ای آن را امری بسیار عادی تلقی می‌کنند و عده‌ای دیگر از محققان و دانشمندان آن را یکی ا ز بزرگ‌ترین بیماری‌های جسمی و روحی به حساب می‌آورند و برای درمان آن توصیه‌های بسیار جدی دارند و ما در این میان نظریه‌هایی را که با مکتب و دین و فرهنگ ما همساز است و از لحاظ علمی و تحقیقی درست‌تر می‌نماید، انتخاب کرده و دلائلمان را همراه آن می‌کنیم:

اقدام به این نوع عملکرد و بروز عادت در این زمینه بیماری‌هایی را به وجود می آورد که نشان می‌دهد  ادعای بی ضرربودن هیچ‌گونه جایگاهی ندارد .مردم باید این خطرات خانمان‌سوز را بشناسند و با سد آهنین ایمان به خدا و عزت نفس، در برابر این تیرهای مسموم شیطانی عکس‌العمل نشان دهند و آن را نکوهش کنند.

 خودارضایی یکی از خطرناک‌ترین کارها بر ‌شمرده می شود

 این عمل آثار سویی بر جسم و روان نوجوان می‌گذارد .«کانت» معتقد است هیچ چیز به اندازه کام گرفتن از خود، ذهن و جسم را ضعیف نمی‌کند. و این نوع شهوت‌رانی به کلی با طبیعت آدمی مغایر است ... باید این موضوع را با همه زشتی‌اش پیش روی جوان قرار داده و بگوییم که به این طریق از تولید مثل خواهد افتاد. و یادآور شویم که این عادت زشت بیش از هر چیز دیگر قدرت جسمی‌اش را تباه خواهد کرد؛ با این کار سبب پیری زودرس خویش شده و عقلش واقعاً ضعیف خواهد شد.

احساس گناه و  شرم کردن و در خود فرو رفتن و خود را پی در پی سرزنش کردن ، انزوا و شرم افراطی، گریبان‌گیر مبتلایان می‌شود و باعث می‌شود فرد از دیگران بریده، با اجتماع قطع رابطه نماید.

«موریس دبس» می‌گوید: این کار، جوان را بسیار خسته می‌کند و باعث می‌شود طبع حساس وی وسواس و تردید عجیبی پیدا کند؛ به طوری که همواره خجل و شرمسار باشد.«سیلوانوس استال» معتقد است: این کار باعث آشفتگی و شوریدگی حال می‌شود و اگر تکرار گردد،‌نتایج محنت‌انگیزی را در پی خواهد داشت. خودارضایی هوش را ناتوان، خلق و خوی را بد و پست می‌کند و نیروهای پیکر را نابود می‌سازد و نه تنها گناه به خدا هست؛ بلکه باید آن را بی‌حرمتی به آنچه در عالم بشریّت پاک و نیک است، به شمار آورد. و این کار زشت اگر به درازا انجامد، برای بدبختی که بدان دست یازد همه راه‌های به دست آوردن خوشبختی را تباه و ویران می‌سازد.

«کنیزی» یکی دیگر از محققان که سالیان دراز به تحقیق درباره مسایل جنسی پرداخته، می‌نویسد: مشکل است تصور کرد چیزی بهتر از این عمل بتواند به طور مدام به شخصیت فرد لطمه بزند، در مورد زنان مبتلا می‌نویسد: نصف آن‌ها به ناراحتی های  روانی

منبع : tebyan.net