صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

صبر کنید، خدا خودش وعده داده

کم پیش می آید که خداوند بخواهد ضمانت چیزی را بر عهده بگیرد و وقتی هم چیزی را ضامن شود به نیکویی تمام آن را برآورده می کند .« ولیستعفف الذین لایجدون نکاحا حتی یغنیهم الله من فضله » را در آکاایران ببینید

در مطالب پیشین و مرتبط بااین مقاله بیان کردیم که نیاز جنسی حساس ترین نیاز است و برای ارضای آن ضرورت دارد که صحیح ترین روش را برگزینیم و سپس گفتیم که برای هدایت درست غرایز لازم است نکاتی را رعایت کنیم که از آن جمله کنترل نگاه و یاد خدا را مورد اشاره قرار دادیم. در ادامه بخوانید.

درمورد ارضاء غریزه جنسی ،وعده خدا را باور کنید :

 کم پیش می آید که خداوند بخواهد ضمانت چیزی را بر عهده بگیرد و وقتی هم چیزی را ضامن شود به نیکویی تمام آن را برآورده می کند .« ولیستعفف الذین لایجدون نکاحا حتی یغنیهم الله من فضله » « آنهایی که امکانی برای ازدواج نمی یابند عفت پیشه کنند تا اینکه خداوند از فضل خویش آنها را بی نیاز کند» این ضمانت مسبوق به حفظ عفت می شود و اگر کسی عفتی پیشه کرد وخود را نگه داشت و برشهوتش وهوی وهوسهایش غلبه کرد خود راشایسته این مقام رسانیده که خداوند متکفل ازدواج اوگردد وخوشا به حال آنهایی که وعده خدا را از دروغ و فریب آنهایی که می خواهند به دامشان بیندازند راست تر پنداشتند و بخاطر او حرمت همه چیز را نگه داشتند

« وقالوا حسبنا الله ونعم الوکیل » (آل عمران / 173 ) « وگفتند خداوند برای ما بس است و او چه نیکو وکیلی است »

ولیستعفف الذین لایجدون نکاحا حتی یغنیهم الله من فضله » « آنهایی که امکانی برای ازدواج نمی یابند عفت پیشه کنند تا اینکه خداوند از فضل خویش آنها را بی نیاز کند."سوره نور -33"

می خواهم داستانی رابرایتان بگویم که مضمونش اینگونه است :

روزی حضرت علی(علیه السلام) بخاطرانجام کاری ، افسار اسبشان را به مردی سپردند وفرمودند که اسب را نگه دار تا برگردم . دراین بین، جهالت وحماقت برآن مرد غلبه کرد و افسار را از سر و گردن اسب بازکرد و آنرا دزدید ،وقتی حضرت علی (علیه السلام) برگشتند و اسب را بی افسار و بدون آن مرد دیدند فرمودند : چقدرعجله کرد این مرد ، اگرکمی صبرمی کرد روزی اش ازطریق حلال می رسید .سپس حضرت دو درهم ازجیبشان درآورند و گفتند : من نیت کرده بودم که این دو درهم را به آن مرد بخاطر نگهداری  اسب بپردازم . حضرت سپس همان دو درهم را به یکی ازیارانش داد و گفت : برو به بازار و افساری برای اسب تهیه کن ،آن مردهم به بازار رفت و همان افسار را از همان مرد دزدید که او را نمی شناخت ، به قیمت دودرهم خرید . برخی ها درزندگی اینگونه اند ، کمی صبرنمی کنند تا روزی شان ازطریق حلال برسد و می خواهند آنرا حرام کنند . همسرنیزیکی از روزیهای انسان است .

خواهرم وبرادرم ،آیا نمی دانید و یا قبول ندارید که همین بی حجابیها وبی حیائیها ، همین جلوه گریها وپرده دریها وهمین ارتباطهای هوس گونه بین دخترها و پسرها که همه اینها ناشی ازجهالت و حماقت و یا فریب و سادگی انسان است حتی اگر هیچ تاثیرمنفی دیگری نداشته باشد – که سراسر خسران وعیب وایراد است – حداقلش این است که همه آنچه را که می توانید ازطریق حلال بدست آورید را حرامش می کنید. وشما دیریا زود ازدواج خواهید کرد . آیا می خواهید با کوله باری ازافکار و خاطرات منفی ازآن همه ارتباطها و بی حرمتی ها زندگی راشروع کنید و با پنهان کاری آن خاطرات و با یک وجدان معذب زندگی را ادامه دهید، آیا نمی خواهید پاک وطیب وطاهر و با یک فکرآرام در کنار همسرتان قرار گیرید : بطوریکه هیچ خاطره ای شما را به هراس نیندازد.

همین لحظه کمی تامل کنید . اگرخوب نگاه کنید ، درپشت چهره به ظاهر خندان وگشاده روی همه کسانی که می خواهند شما را به سمت خود بکشانند و فریبتان دهند و عفت و پاکی تان را بربایند ، گرگ صفاتی راخواهید دید که کارشان خفه کردن است و به سراغ شکارهای دیگر رفتن . وبازکمی هم در وعده خدا تامل کنید و در پس این امر الهی آن عطوفت و نگرانی و رحمت الهی را ببینید که چگونه دل می سوزاند و به جهت حفظ بندگانش ،وعده حتمی می دهد که اگر خود را نگه دارند آنچنان لذت حلال وشیرینی را درکامشان بریزم که ازآن سرمست شوند .

                                  " فاین تذهبون(تکویر/26)"  

                                                            " پس به کجا می روید "

 

متاسفانه باید بگوییم که در حال حاضر برخی از ارزش ها ضد ارزش شده اند و به خیال بعضی، نداشتن دوست از جنس مخالف یعنی جوانی نکردن و پرت بودن از بعضی قضایا . در حالی که اگر خوب بنگریم جوانان با تعقل و دانایی هستند که می دانند با استفاده از نیروی توکل و خویشتنداری چگونه غرایز خود را هدایت کنند و روابط خود را به هر قیمتی آلوده به گناه نکنند. در حقیقت اینان جوانی می کنند. چون در جوانی پاک بودن شیوه پیغمبری است.

 

مدرسه علمیه نرجس- همراه با اضافات

تنظیم برای تبیان : کهتری

 

مقالات مرتبط

خود کشی بخاطر حساس ترین نیاز!

پشت مانیتور ، عاشق نشوید!

جوان و آرزوهای نیامده

ارتباط با خدا یا جوانی کردن؟!

بلوغ زودرس

غریزه هم مفید است

فریب غرایز را نخوریم

منبع : tebyan.net