حال زمان آن است که کودکتان را به بیرون از خانه ببرید تا جستجوی خود را در طبیعت پاییزی آغاز کند. ما در این جا تعدادی از فعالیت‌هایی را که می‌توانید به همراه فرزندتان انجام دهید، برایتان آورده‌ایم.

پاییز فصلی است که ما را به بیرون رفتن از خانه و تحرک وا می‌دارد. تابستان با آن گرمای سوزانش تمام شده و تا زمستان با آن سرمای غیر قابل تحمل‌اش راه بسیار است. طبیعت در فصل پاییز با رنگ‌های منحصر به فردش، هنوز زنده است.
حال زمان آن است که کودکتان را به بیرون از خانه ببرید تا جستجوی خود را در طبیعت پاییزی آغاز کند. ما در این جا تعدادی از فعالیت‌هایی را که می‌توانید به همراه فرزندتان انجام دهید، برایتان آورده‌ایم.

به پیاده روی بروید
پاییز یکی از بهترین فصل‌ها برای پاده روی است. هوا خشک و سرد شده و برگ‌ها تغییر رنگ داده‌‌اند. در واقع طبیعت این فرصت را به شما داده است تا زیبایی‌هایش را به تماشا بنشینید. به دنبال یک پارک یا فضای سبزی نزدیک خانه‌تان باشید و پس از تهیه مقداری اسنک و غذایی سالم، به آنجا بروید. پیاده روی حتما کودک شما را گرسنه خواهد کرد.

جمع کردن برگ‌ها
برگ‌های پر زرق برگ پاییزی، یکی از زیباترین چیزهایی است که در این فصل اطراف ما را احاطه کرده است. به محض این که برگ درختان شروع به ریختن کرد، با فرزندتان بیرون بروید و آنها را جمع کنید. با او در جمع کردن انواع و رنگ‌های مختلف آن، مسابقه دهید.
کودکان حتی می‌توانند برگ‌ها را لای کتاب‌های خود نگه دارند و از روی آنها نقاشی بکشند. کودکان بزرگ‌تر می‌توانند از انواع مختلف آن عکس بگیرند و بعدها درخت آن را حدس بزنید.

از حیوانات در پارک عکس بگیرید یا از آنها نقاشی کنید
هنگامی که در طبیعت قدم می‌زنید و از آن لذت می‌برید، می‌توانید به همراه خود دوربین عکاسی یا چند مداد رنگی بیاورید تا چیزهایی را که مشاهده می‌کنید، ثبت کنید. کودکان می‌توانند فعالیت خود را با هر چیزی که می‌بینند، از گیاه گرفته تا اردک و پرنده و شاخ و برگ درختان، آغاز کنند.

با غذاهای پاییزی آشپزی کنید
پس از خرید میوه و سبزیجات پاییزی مانند سیب، کدو، کدو تنبل، شلغم و کلم، می‌توانید آشپزی را آغاز کنید. پاییز فصلی فوق‌العاده برای درست کردن غذاهای گرم مانند پای سیب یا سوپ کدو است. خانه خود را پر از عطر غذاهای پاییزی کنید.منبع : niniban.com

گردآوری کودک آکاایران