ای جوانان!

چهار اصل:

- ایمان استوار

-اخلاص و صداقت

- عشق و محبت

جزو ویژگی های اصلی قشر جوان است. زیرا که :

پایه «ایمان» بر روی دل بیدار و اندیشه ی هوشیار و پایه «اخلاص» بر روی قلب خالص و زلال و پایه «عشق» و شور بر روی شعوری نیرومند و پایه «عمل» بر روی عزم و اراده ای تازه و توانا استوارند و تمامی این ها را بیشتر درجوانان می توان یافت، به همین خاطر جوانان در میان تمامی ملت ها مدام ستون استوار قیام و نهضت و در ساختار هر نهضت رمز قدرت و در هر اندیشه و مکتبی پرچمدار  آن به شمار می آیند.

اِنَّهُمْ فِتْیَةٌ آَمَنُوا بِرَبِّهِمْ وَزِدْنَاهُمْ هُدًى (الکهف13)

به راستی آنان تعدادی جوانان بودند که به پرودگار خویش ایمان آوردند و ما نیز بر راهیابی و هدایت شان افزودیم.

جوانان! بدانید که واقعیت هایی که امروز شاهدشان هستیم، رؤیاهای دیروز بودند و رؤیاهای امروز واقعیت های فردا خواهند بود. بدانید که هنوز فرصت کافی برای ادای مسئولیت در اختیار دارید.

 

همیشه وقتی گمان می کنیم تاریکی اطرافمان را گرفته ،یک  روزنه ی کوچک نور می تواند ، نشان دهد آن طرف در ، روشنایی است . بین تو و روشنایی به اندازه ی گشودن در ، فاصله است. پس به دنبال روزنه ی نور در زندگی تان باشید.

 

 

جوانان عزیز!

هیچگاه دچار یأس و سرخوردگی نشوید، زیرا که در فرهنگ اخلاقی اهل ایمان یأس و نا امیدی هیچ جایگاهی ندارد.

جوانان! بدانید که واقعیت هایی که امروز شاهدشان هستیم، رؤیاهای دیروز بودند و رؤیاهای امروز واقعیت های فردا خواهند بود. بدانید که هنوز فرصت کافی برای ادای مسئولیت در اختیار دارید.

با وجود موج خروشان فساد،  در دل و اندیشه ملت های مسلمان، نشانه استواری ایمان وجود دارند.

بدانید که! ضعیفان تا ابد  ضعیف و ناتوان نخواهند ماند و قدرتمندان برای همیشه از قدرت برخوردار نخواهند بود.

 وَنُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ (القصص5)

[اراده ما براین است که بر ضعیفان و محرومان زمین منت نهیم و ایشان را پیشوایان بشریت بگردانیم و وارث ثروت و حکومتشان کنیم]

بدانید که آینده حوادث و رویدادهای بزرگی را با خود دارد و استفاده از فرصت ها، برای دست زدن به کارهای بزرگ ضامن پیروزی تان است.

بدانید که! بشریت چشم به راه نور رسالت و دعوت شماست، رسالت راهنما و روشن کننده و پیام آور پیروزی، صلح و آشتی، تا جهان را از گرداب بلاها و گرفتاری ها بیرون بکشید.

 نوبت شما برای رهبری ملت ها چندان دور نیست.

 اما باید به رحمت خدا امید وار باشید.

 وَتَرْجُونَ مِنَ اللَّهِ مَا لَا یَرْجُونَ.(النساء104)

[ امید و انتظاری که شما اهل ایمان به حمایت و رحمت خدا دارید دیگران ندارند]

ای جوانان!

خود را برای بردوش کشیدن بار مسئولیتی بزرگ، از هر جهت آماده سازید و همین امروز به مسئولیت های خویش عمل کنید! زیرا ممکن است که فردا برای عمل و اقدام فرصتی در اختیار نداشته باشید.

مقالات مرتبط :

تکیه گاهی مطمئن در دورانی حساس

فرمول حل مشکلات برای جوانان

سبز ترین فصل زندگی

منبع : tebyan.net