همایش نسل علی اکبر(ع) با حمایت سازمان ملی جوانان استان کهکیلویه و بویراحمد و بویراحمد و به منظور بزرگداشت میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان برگزار می شود و طی آن ضمن تجلیل از نخبگان علمی، فرهنگی و ورزشی، مسائل اخلاق و اجتماعی جوانان بررسی می شود.

بنابر اعلام ستاد بزرگداشت روز دولت و جوانان، همزمان با روز جوان و ولادت حضرت علی اکبر(ع)، جوانان استان کهکیلویه و بویراحمد، به صورت رایگان از خدمات پزشکی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان خود، استفاده می کنند. همچنین با حمایت سازمان ملی جوانان استان کهکیلویه و بویراحمد، از طریق ارسال پیام کوتاه به تمامی مشترکان تلفن همراه استان، پیام تبریک به مناسبت بزرگداشت میلاد با سعادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان ارسال می شود.

استان کهکیلویه و بویراحمد، در روز جوان شاهد برگزاری جشن های خیابانی و ایستگاه های صلواتی در نقاط مختلف استان خواهد بود. همچنین، 200 زوج جوان کهکیلویه و بویراحمدی نیز، در هفته ی جوان، زندگی مشترک خود را به مناسبت بزرگداشت ولادت با سعادت حضرت علی اکبر(ع) آغاز می کنند.

جوانان این استان، در هفته ی جوان به منظور تجدید میثاق با شهداء استان خود به صورت دسته جمعی و عمومی به عطرافشانی و گلباران گلزار شهداء می پردازند و با خانواده های معظم شهداء و جانبازان دیدار می کنند. اهداء خون، دیدار تشکل ها با استاندار و برپایی جشنواره های ورزشی از دیگر برنامه هایی است که با حمایت سازمان ملی جوانان استان کهکیلویه و بویراحمد انجام می شود.

منبع : tebyan.net