بنابر اعلام ستاد بزرگداشت روز دولت و جوانان، با حمایت سازمان ملی جوانان استان کرمانشاه، فیلم هایی با موضوع هویت و معرفی اسطوره ها تولید شده اند که همزمان با روز دولت و جوانان به نمایش گذاشته می شوند. علاوه بر این با حمایت این سازمان، مسابقات ورزشی در رشته های فوتبال، دوچرخه سواری، شطرنج، تنیس روی میز، دو میدانی و اردوهای یک روزه ی کوهپیمایی را در سراسر استان و به مناسب روز جوان برگزار می شود.

جوانان کرمانشاهی، در روز جوان و به منظور بزرگداشت میلاد با سعادت حضرت علی اکبر(ع) به دیدار خانواده های معظم شهدا و جانبازان استان خود می روند و به عطر افشانی و گلباران گلزار شهدا می پردازند.

جشن بزرگ روز جوان در استان کرمانشاه برگزار خواهد شد و در این مراسم، شخصیت های برجسته ی استان حول محور شخصیت علی اکبر(ع) سخنرانی می کنند و از جوانان برگزیده استان تقدیر می شود. نمایشگاه آثار برتر نخبگان استان و مسابقات قرآنی و کتابخوانی از دیگر برنامه هایی است که با حمایت سازمان ملی جوانان استان کرمانشاه در هفته جوان برگزار خواهد شد.

برگزاری اردوهای زیارتی، تفریحی، بازدید از مناطق جنگی، برگزار کلاس های آموزشی، ورزشی و هنری، تقدیر از جوانان دانشجو به مناسب جشن ازدواج دانشجویی، برنامه ریزی برای اوقات فراغت جوانان، تأسیس کتابخانه تخصصی جوانان و نشست "ذلال معرفت" از جمله برنامه هایی بود که در سال گذشتته با حمایت سازمان ملی جوانان استان کرمانشاه انجام شد.

منبع : tebyan.net