آکایران :دوست تان دختر شش ساله ای دارد که درخصوص ایام محرم و اتفاقات روز عاشورا از مادرش سؤالات متعددی می پرسد. او نمی داند درباره این مسئله با اهمیت چطور با فرزندش صحبت کند. چگونه او را راهنمایی می کنید؟

بخش خانواده ایرانی تبیان

آکاایران: حماسه های کربلا را چگونه برای کودکم بازگو کنم؟

دختر کوچک من وقتی که به هیئت می رویم از من درخصوص ایام محرم و اتفاقات روز عاشورا سؤال می کند. او می پرسد چرا همه سیاه پوشیده اند و گریه می کنند؟ نمی دانم چه داستان هایی را با چه ادبیاتی برای فرزندم بازگو کنم و از بین همه حماسه های کربلا روی کدام قسمت از این اتفاقات تأکید دارید؟ چطور می توانم با شیوه های جذاب واقعه عاشورا و کربلا را به کودکم بازگو کنم؟
از تجربیات تان برای دوست مجازی تان بگویید؟ شما به چه روشی کودکان تان را مباحث دینی آشنا می کنید؟ با توجه به اینکه معمولا در این مراسم ها چراغ خاموش می کنند و عده ای از کودکان از این موضوع ترس دارند، آیا راهی پیدا کرده اید که کودک تان مشتاقانه با شما همراه شود؟ در این ایام چه مواردی را در منزل رعایت می کنید؟ تا به حال شده است در مراسمی حضور پیدا کنید که برای کودکان اتاق خاصی در نظر گرفته باشند؟ چقدر وجود چنین مهدکودک هایی را در روضه ها لازم می دانید؟ به عنوان یک پدر و مادر آگاه و باهوش چقدر از زاویه های مختلف تربیتی داستان عاشورا را برای کودکان خود بیان کنید؟


شما چگونه این حماسه را برای کودک تان بازگو می کنید؟ در قسمت نظرات ما را همراهی کنید.

بازگویی داستان عاشورا برای کودکان
محرم؛ فرصتی برای تربیت دینی کودکان
کودک و حماسه حسینی

راهکار های پیامبر برای تربیت دینی فرزندان

راهکار های پیامبر برای تربیت دینی فرزندان
تربیت دینی کودک

خوب زندگی کردن در کاروان سیدالشهداء

خوب زندگی کردن در کاروان سیدالشهداء
کودک و ایام محرم

بهترین فرزند را داشته باشید

بهترین فرزند را داشته باشید

منبع : بازگویی داستان عاشورا برای کودکان