شیطان با ایجاد وسوسه و دادن پیشنهاد می خواهد جسم شما را در اختیار بگیرد . به همین علت است که خاطرات و صحنه های تحریک کننده را برای شما دوباره مجسم می سازد.

 

درمان و تری خودارضائی

اگر از عموم مردم بالغ جامعه پرسیده شود که جنسی ترین نقطه ی بدن شما کجاست؟ بدون شک بیش از 98 درصد از آنان ناحیه ی تناسلی را ذکر خواهند کرد و بیش از یک درصد از آنان به غلط به نواحی دیگر بدن اشاره می کنند و فقط تعداد اندکی پاسخ درست را خواهند گفت.

جواب صحیح به پرسش مطرح شده این جمله است : مغز ما جنسی ترین ناحیه ی بدن ماست! به زبان ساده تر باید گفت که بیمار ی خودارضائی  ریشه ی ذهنی دارد و به اعصاب و روان مربوط است . بنابراین در صورتی که اعصاب و محیط اطراف ما دارای آرامش باشند ، این بیماری کمرنگ و ناپیدا خواهد بود.

پس قبل از هر چیزی باید در مورد خود به شناخت برسید . بسیاری از اشتباهات به دلیل عدم شناخت واقعی و صحیح از خود است . شما باید بدانید و قبول کنید که بیمار هستید ، یک نوع معتاد به عمل خودارضائی ،همین و بس!

هم اکنون که در حال خواندن این مطالب هستید و در ذهن خود تصمیم به تری کردن این عمل را دارید ، نشان دهنده ی آن است که شما می توانید برای خود تصمیم گرفته و برنامه ریزی کنید .

پس چشمانتان را باز کنید ،چیزی که باعث می شود شما در این راه موفق باشید ، قدرت تصمیم و اراده ی خود شماست.

یادتان باشد که خداوند سرنوشت هیچکس را تغییر نمی دهد مگر آنکه خودش بخواهد، حال اگر به این نتیجه رسیدید که این قدرت اراده ی شماست که زندگیتان را ساخته و آن را تغییر می دهد ، وقت آن رسیده تا در ابتدا ، قدرت روح و جسم خودتان را بازیابی و شارژ کنید تا هیچ نیرو و وسوسه ای نتواند در آن رسوخ نموده و آن را سست کند.

 

گام اول : ایمان و توکل

قبل از هر چیز با یک مثال شروع می کنم . یک توپ فوتبال قیمت زیادی ندارد، وقتی شما با آن بازی کنید و در دستان شما باشد ، ارزش آن فقط همان چند هزار تومان است . اما اگر همین توپ را به دستان بهترین بازیکن فوتبال بسپارید ، ارزش آن چندین میلیون خواهد شد . زیرا این توپ به دست بهترین فرد سپرده شده و بدلیل همنشینی با او ارزشمند گردیده است.

تمام موجودات دنیا همانند همان توپ فوتبال هستند و شما هم یکی از آن توپ ها هستید! تا زمانی که زندگی خودتان را در دست خود داشته باشید ، ارزش شما به اندازه ی همین مقدار از ثروت و زیبائی است که در دور و بر خود جمع آوری نموده اید. زندگی شما زمانی ارزشمندتر خواهد شد که آن را به کسی والاتر ، بالاتر و ارزشمندتر از خود بسپارید.

آری! ... عشق و یا خانواده می تواند گزینه هاو انتخاب های خوبی باشد ،اما بهتر است زرنگ تر از این حرفها باشید ! ... هنوز انتخاب بهتر و ارزشمندتری نیز دارید ... خدا ... و دیگر هیچ! او سرآمد تمام خوبی ها ، عشقها و مهربانی هاست . او که دارنده ی بالاترین قدرت هاست. او که سرچشمه ی تمام پاکی هاست و او که پوشاننده ی تمام عیب ها و رازهاست. او می تواند بهترین گزینه در جهت نگهداری از شما و زندگیتان باشد.

به خدا توکل کنید، چشم هایتان را ببندید و دست هایتان را از بدن دور کرده و بدن را شل کنید و حالا نفس عمیق بکشید . مطمئن هستم متوجه خواهید شد که این نفس کشیدن با تمام نفس هایی که تاکنون کشیده اید متفاوت است. آرامشی سرد در آن نهفته است. شاید این برای اولین بار است که دارید در هوای او نفس می کشید و می دانید که هر چیزی که به او ربط داشته باشد، آرامشگر و راحت آور است .

می دانم که هر چه بیشتر به او فکر می کنید و به او نزدیک می شوید ، احساس سبک بودن به شما دست خواهد داد.چه نشانه ای واضح تر و قابل لمس تر از این؟ زمان آن رسیده تا در توکل و حضور خداوند در زندگیتان تجدید نظر کرده و ایمان قلبی خود را محکمتر از همیشه نمائید و با او عهد ببندید.

شما قدم اول و در حقیقت ، محکمترین قدم را در جهت تغییر در رفتار و تری اشتباهات برداشتید ..... به همین سادگی!

شب هنگام ، در زمان خواب از سوره های معروف قرآن غافل نشوید . یادتان باشد قرآن تنها کتاب موجود در دنیاست که هاله دارد ،یعنی انرژی از خود ساطع می کند و آن هم بخاطر وجود همین آیات و سوره هاست

گام دوم : تقویت اراده

در حقیقت شما این قدم را قبلاً برداشته اید. شما تصمیم گرفته اید تا دست از خودارضائی بردارید . این اراده و تصمیم شما بود که باعث شد قدم در این راه گذاشته و گام اول را بردارید.

به هر حال ممکن است گاهی وقت ها و فقط گاهی وقت ها دچار وسوسه شوید . وسوسه ای که شیطان در گوش شما نجوا می کند. خودتان خوب می دانید که او نیز بسیار زرنگ است . هیچگاه نباید چنین دشمن قسم خورده ای را دست کم گرفت، برای همین است که دائماً در گوش شما وسوسه می خواند و از ضعف شما و نومیدی حرف می زند.

او با ایجاد وسوسه و دادن پیشنهاد می خواهد جسم شما را در اختیار بگیر د . به همین علت است که خاطرات و صحنه های تحریک کننده را برای شما دوباره مجسم می سازد. اما شما چیزی قوی تر از جسمتان در اختیار دارید . شما دارای روح هستید . همان روحی که در گام قبلی ، دوباره در اختیار خداوند قرار گرفته است . به یاد داشته باشید که یک روح قدرتمند می تواند بر تمام اجسام حاکم شود.پس هدف بعدی شما مشخص شد. باید روح و اراده ی خود را تقویت کنید.

پس حالا زمان آن است تا گام دوم ر ا با دیدگاه و بصیرت یک انسان هوشیار ، دیندار و مومن برداریم. در گام قبلی ، ما تمام وجودمان را در اختیار خداوند قرار دادیم و زندگیمان را به دست او سپردیم . حال می خواهیم اراده و تصمیم خود را چنان قدرتمند کنیم که تسلیم زمزمه های شیطان نشود. برای مبارزه با این وسوسه ها ، به سراغ قلب و دلمان می رویم. همان جائی که جایگاه لطف خداوند است . حالا با قلب و روحمان به جنگ نفس و جسممان می رویم و عبادت هایمان را بیشتر می کنیم، روزه، نفس را قوی می کند، نماز به انسان ، قدرت و انرژی می دهد و تمامی عبادات به همین صورت.

شب هنگام ، در زمان خواب از سوره های معروف قرآن غافل نشوید . یادتان باشد قرآن تنها کتاب موجود در دنیاست که هاله دارد ،یعنی انرژی از خود ساطع می کند و آن هم بخاطر وجود همین آیات و سوره هاست.

با خواندن یکبار سوره ی حمد ، هفت بار سوره ی قدر (اناانزلنا) و سه بار سوره ی توحید شروع کرده و از آ یه الکرسی کمک بگیرید.پس از خواندن سوره های مذکور ، هر دو دست خود را به زیر شکم گذاشته و سوره ی ناس را بخوانید.

شبیه به این عمل را می توانید در علوم نوین مانند چاکرا درمانی ، هاله درمانی ، انرژی درمانی ، ریکی و انواع مراقبه بیابید اما تفاوت شما با آنها در این است که روش شما ، کاملترین در نوع خود است و دیگر روش های ذکر شده و نوین ، برگرفته شده و زیرمجموعه ای ناقص است .

مطمئن هستم تاثیر این مراقبات اسلامی را از همان جلسه ی اول به چشم خود خواهید دید و از آن بهره مند خواهید شد. در این میان ، دعا و کمک خواستن از خداوند را نیز فراموش نکنید.

در پایان باید گفت که انجام دادن این نوع از مراقبه ، تا همیشه و حتی پس از درمان نیز بسیار خوب و انرژی بخش است، اما حداقل زمان و جلساتی که برای اجرای آن لازم است ، چهل شبانه روز می باشد.

در قسمت سوم تحت عنوان یک کار انقلابی! به راهکارهای عملی درمان خود ارضایی خواهیم پرداخت.

 

فرآوری: زینب عشقی

بخش خانواده ایرانی تبیان

با نگاهی به کتاب: یک کتاب زنانه ،نوشته:مهدی سیگاریان وفا

 قدرت تصمیم و اراده
دستیابی به تصاویر و فیلم های غیراخلاقی یا همان هرزه نگاری در سنین پایین، یعنی کودکی و نوجوانی، امروزه، آن هم با توجه به فناوری های جدید مانند اینترنت، از مباحث بسیار جدی و نگران کننده است
 درمان و ترک خودارضائی

آموزش ارتباط با جنس مخالف

تعامل با جنس مخالف و حد وحدود آن چیزی است که فرزندان در طول کودکی و نوجوانی از والدین خود می اموزند.
 مراقبات اسلامی

فیلم‌های مستجهن با نوجوانان چه می‌کند؟

در این مطلب قصد داریم شما را با دلایل هرزه نگاری و پیامدهایی که این پدیده می تواند بر روی کودکان و نوجوانان داشته باشد، آشنا کنیم. در پایان نیز چند راهکار برای والدین خواهیم داشت.