آکاایران  

آکاایران: رابطه دوستانه با فرزندان و مصونیت از خطرات اجتماعی

طاهره فیضیان روان شناس و مشاور خانواده در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به شیوه های ارتباط دوستانه با فرزندان، اظهار داشت: دوستی و رابطه صمیمی والدین و فرزندان در افزایش امنیت روانی اعضای خانواده و افزایش گرما و صمیمیت آن تأثیر بسیار زیادی دارد. جوانان و نوجوانان به جای اینکه مسائل و مشکلاتشان را با دیگران در میان بگذارند با والدین خود مطرح کرده و در معرض خطرات کمتری قرار میگیرند.

وی افزود: پدر و مادرها باید سعی کنند تا حدی به دنیای فرزندانشان نزدیک شوند، با نیازها و مقتضیات سنی آانها آشنا شده و در مواقعی خود را به جای آنها بگذارند تا درک درستی از شرایط آنها داشته باشند.

این کارشناس ادامه داد: برای این کار باید از رفتارهای تحکم آمیز دوری کرده و ادبیات صمیمانه ای با فرزندمان داشته باشیم، به فرزندانمان اطمینان دهیم که می توانند به ما اعتماد کنند و مشکلاتشان را با ما در میان بگذارند.

وی در پایان گفت: همواره حق انتخاب و ابراز عقیده به فرزندان داده و در تصمیم گیری ها نظرات آنها را جویا شویم. و به کودکانمان یادآور شویم که دوستی و صمیمیت بینمان ربطی به اختلاف عقیده و نظر ما ندارد و این مسائل دو مقوله کاملا مجزا از هم است. 

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | آخرین اخبار ایران و جهان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید آکا ایران نیست .


رابطه دوستانه با فرزندان و  مصونیت از خطرات اجتماعی
 -آکا
رابطه دوستانه با فرزندان و  مصونیت از خطرات اجتماعی
 -آکا
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره آکا ایران مراجعه نمایید .

منبع :