آکاایران: 24 روش خانگی جلوگیری از بارداری (بخش دوم)

bxs1

از آن جایی که ریشه این گیاه در جلوگیری از بارداری های ناخواسته زنان بسیار قدرتمند عمل می کند، بنابراین از زمان های قدیم بسیار مورد توجه بوده و کاربرد فراوانی داشته اشت. برای استفاده از ریشه گیاه دانه سنگ، با اضافه کردن آب سرد به آن اجازه دهید که این ریشه ها برای چند ساعت خیس بخورند. سپس، این نوشیدنی را به اندازه یک فنجان در روز و به مدت شش ماه استفاده کنید، تا نتیجه دلخواه خود را بگیرید.
جالب است بدانید که ریشه گیاه دانه سنگ از زمان های قدیم در قبایل سرخپوستان داکوتای برای جلوگیری از بارداری های ناخواسته زنان استفاده می شده است. زنان این قبیله با استشمام دود حاصله از سوختن ریشه این گیاه، نازایی را در بدن خود ترویج می دادند. اما، به عنوان یک خانم جوان فراموش نکنید که علی رغم تمام فوایدی که برای ریشه گیاه دانه سنگ ذکر شد، همیشه باید قبل از مصرف این داروی گیاهی با گیاه شناسان معتبر و یا پزشکان طب سنتی در مورد میزان استفاده از آن مشورت کنید.

bxs2

به عنوان خانمی که قصد جلوگیری از بارداری های ناخواسته را دارید، به یاد داشته باشید که استفاده از شاخ و برگ و ریشه گیاه جک، عامل قدرتمندی برای موفقیت شما خواهد بود. اما، فراموش نکنید که قدرت شاخ و برگ این نوع گیاه از قدرت ریشه گیاه دانه سنگ کمتر است. به همین دلیل، مصرف گیاه جک می تواند فقط تا یک هفته از باردار شدن زنان جلوگیری کند. در نهایت، لازم است بدانید برای این که مصرف این گیاه جواب درستی در بدن شما بدهد، باید یک قاشق چای خوری از ریشه خشک شده این گیاه را در نصف فنجان آب حل کرده و به خوبی به هم بزنید تا مایع تیره و غلیظی به وجود آید. سپس آن را به منظور جلوگیری از بارداری های ناخواسته در بدن خود مصرف نمایید.

bxs3

خار شتر یکی دیگر از گیاهان دارویی قدرتمندی است که از زمان های قدیم توسط سرخپوستان کشف و برای جلوگیری از بارداری های ناخواسته در بدن زنان استفاده می شده است. زمان تاثیرگذاری این گیاه بر نازایی زنان، موقت و بسیار کم می باشد. برای استفاده درست، این گیاه را در آب جوش بریزید و بگذارید تا خوب دم بکشد. علاوه بر این، فراموش نکنید که طعم آب به دست آمده از جوشانده این گیاه بسیار تلخ است. به همین دلیل، هرچه مایع به دست آمده غلیظ باشد، مزه آن نیز تلخ تر شده و اثر آن هم زیاد خوهد شد.

bxs4

این نوع علف هرز، معمولا در همه جای جهان رشد می کند و شامل سه جزء یعنی روتین، گالیک اسید و کوئرستین می باشد، که برای کنترل بارداری زنان بسیار مفید است. اما لازم است بدانید که اگر مصرف این گیاه با اوایل دوران بارداری شما تداخل داشته باشد، برای سلامتی خود شما و فرزند داخل رحمتان بسیار خطرناک خواهد بود. برای درست کردن جوشانده این گیاه، 4 اونس از برگ علف هرز تازه را به یک فنجان آب جوش اضافه نموده و مخلوط را خوب بجوشانید تا غلیظ شود. سپس، تا زمان رسیدن آغاز دوره ماهانه بعدی خود، هر روز به طور مرتب آن را بیاشامید.
علاوه بر این موارد، مصرف جوشانده گیاه علف هرز در تنظیم چرخه قاعدگی زنان نیز بسیار مفید است. در واقع، اگر دوره های ماهانه زنی با تاخیر اتفاق می افتد، مصرف این گیاه برای حل مشکل او موثر خواهد بود.

bxs5

گیاه غم و اندوه شامل "روتین" می باشد که می تواند موجب سقط زودرس جنین در زنان حامله شود و برای جلوگیری از بارداری بسیار استفاده می شود، سعی کنید که آن را به شکل چای استفاده نمایید. برای این منظور، دو قاشق چای خوری از شاخ و برگ این گیاه را در داخل آب جوش ریخته و اجازه دهید تا خوب دم بکشد. اما همیشه سعی کنید که چای گیاه غم و اندوه را به صورت گرم و به اندازه 2 الی 3 بار در روز بنوشید، تا خوب اثر کند.

24 روش خانگی جلوگیری از بارداری (بخش دوم)جلوگیری از بارداری

bxs6

همانطور که می دانید زنجبیل گیاهی است که در آشپزخانه هر خانمی به کار می رود. می توان دم کرده ریشه زنجبیل را به منظور جلوگیری از بارداری های ناخواسته هم مصرف نمود، چون بسیار محرک بوده و میزان خونریزی قاعدگی در بدن زنان را افزایش می دهد. برای استفاده از ریشه زنجبیل، آن را رنده کرده و به یک فنجان آب جوش اضافه کنید. سپس، این مخلوط را به مدت حدود 5 دقیقه خوب بجوشانید. در نهایت، مایع به دست آمده را از صافی رد کرده و آن را تا گرم است، بنوشید.
علاوه بر این موارد، به عنوان خانمی که قصد جلوگیری از بارداری های ناخواسته را دارید، برای این که بتوانید نتیجه درستی از مصرف گیاه زنجبیل بگیرید، سعی کنید که هر روز و به میزان 2 فنجان از جوشانده ریشه زنجبیل استفاده کنید.

bxs7

گیاه چریش از زمان های بسیار قدیم، به عنوان یک درمان طبیعی رایج برای جلوگیری از بارداری های ناخواسته در زنان شناخته شده است. در واقع، این گیاه با کاهش تحرک اسپرم ها مانع انجام عمل لقاح شده و از بروز بارداری های ناخواسته در بدن زنان جلوگیری می کند.
علاوه بر این که برگ گیاه چریش در کنترل بارداری زنان بسیار موثر است، استخراج روغن این گیاه نیز همان اثر را در جلوگیری از باردار شدن زنان دارد. پس، فراموش نکنید که این گیاه را می توان به سه شکل برای کنترل بارداری های ناخواسته در بدن خود به کار برد:
• در روش اول، می توان جوشانده این گیاه را مانند سایر گیاهان دارویی مورد استفاده قرار داد.
• در روش دوم، روغن گیاه چریش را داخل رحم و لوله های فالوپ زنان تزریق می کنند، تا تمام اسپرم ها را ظرف 30 ثانیه از بین ببرد.
• اما در روش سوم، قرص هایی از گیاه چریش در بازار موجود است، که باید هر روز توسط مردان و به منظور بروز نازایی موقتی در بدن آن ها استفاده شود.
در نهایت، جالب است به عنوان یک خانم جوان بدانید که مصرف گیاه چریش قادر است بدن زنان را از بیماری های واژینالی و بیماری های مقاربتی محافظت کند.

bxs8

گندم سیاه یکی دیگر از گیاهان رایجی است که در کنترل بارداری زنان نقش مهمی را ایفا می کند. این گیاه فقط شامل یک جزء به نام روتین است که مانع از لانه گزینی تخمک بارور شده در دیواره رحم زنان می شود. مصرف 500 گرم از شاخ و برگ این گیاه به صورت روزمره بهترین اثر را در کنترل بارداری شما خواهد داشت.
نکته مثبت مصرف گیاه گندم سیاه این است که هیچ عوارض جانبی را بر بدن فرد مصرف کننده نمی گذارد. به همین، دلیل یک انتخاب ایده آل برای جلوگیری از بارداری های ناخواسته در زنان جوان به شمار می رود.

bxs9

آنغوزه گیاهی است که دارای بوی تندی می باشد و مبدا پیدایش آن، کشور خودمان است. به عنوان خانمی که قصد جلوگیری از بارداری های ناخواسته را دارید، به یاد داشته باشید که گرفتن آب آنغوزه و مصرف آن به صورت ماهانه، سبب جلوگیری از بارداری در زنان شده و حتی در زنان باردار هم باعث سقط جنین می شود.

bxs10

یادتان باشد که مصرف یام و یا سیب زمینی وحشی، حداقل یک تا دو ماه طول می کشد تا به طور کامل بر کنترل بارداری زنان تاثیر مثبتی بگذارد. در این شیوه جلوگیری از بارداری، میزان مصرف سیب زمینی وحشی به صورت روزمره، آن هم دو وعده می باشد.
علاوه بر این، دم کرده شاخ و برگ این گیاه نیز در زنانی که فاقد داشتن علت پزشکی دوره ماهانه خود را با تاخیر زیادی تجربه می کنند، هم بسیار موثر بوده و آن را تنظیم می کند.

bxs11

این گیاه متعلق به خانواده رازیانه های غول پیکر بوده و در ایران باستان هم برای کنترل باروری های ناخواسته در بدن زنان مورد استفاده قرار می گرفته است. در علم پزشکی نوین هم خواص گسترده گیاه سیلفی در جلوگیری از بارداری ناخواسته زنان به اثبات رسیده است.

bxs12

گیاه دارچین، به عنوان یک داروی طبیعی، در کنترل بارداری زنان صد در صد موثر نبوده و تنها زمانی از بارور شدن خانم ها جلوگیری خواهد کرد که برای مدت طولانی مورد استفاده قرار گیرد.
از آن جایی که مصرف مداوم و طولانی مدت این گیاه باعث تحریک رحم زنان می شود، در نتیجه، سقط جنین را به دنبال خواهد داشت. زنانی که در مدتی طولانی قبل از برنامه ریزی برای داشتن یک فرزند نوین از گیاه دارچین استفاده می کنند، حتما باید سعی کنند که قبل از اقدام به باردار شدن با یک دکتر متخصص زنان و زایمان در مورد مصرف این گیاه مشورت کنند.

bxs13

ویتامین C نیز مانند بسیاری از گیاهان طبیعی، در مواقع اضطراری به عنوان ماده ای برای جلوگیری از بارداری زنان مورد استفاده قرار می گیرد. اسیداسکوربیک موجود در ویتامین C مانع ترشح هورمون پروژسترون در بدن زنان شده و جلوی آماده سازی رحم آن ها را برای جایگزینی تخمک خواهد گرفت. به همین دلیل، برخی از زنان با قرار دادن قرص ویتامین C در داخل واژن خود، آن را به محیط اسیدی تبدیل می کنند. در نتیجه، از آن جایی که اسپرم در چنین محیطی قادر به زنده ماندن نیست و برای انجام فعالیت و تحرک زیاد نیاز به محیطی با شرایط قلیایی دارد، بنابراین نمی تواند با این شرایط فعال شده و باعث باروری تخمک در رحم زنان گردد.

bxs14

اگر قصد دارید که با استفاده از داروهای خانگی موثر از روی دادن بارداری های ناخواسته در طول زندگی خود جلوگیری کنید، فراموش نکنید که استفاده از توصیه های یک پزشک متخصص زنان و زایمان در این مورد کاملا ضروری است.
با وجود این که همه گیاهان و مواد غذایی طبیعی که برای جلوگیری از بارداری زنان مورد استفاده قرار می گیرند، بی خطر هستند، اما برخی از آن ها ممکن است عوارض جانبی و یا خطراتی را برای فرد مصرف کننده ایجاد نمایند. پس، این نکته از یادتان نرود که احتیاط در هر کاری شرط عقل است.
در انتهای این مقاله، به شما زنان جوان و بی تجربه توصیه می کنیم که قبل از شروع مصرف هر گیاه دارویی که در بالا گفته شد با یک دکتر متخصص زنان و زایمان خوب و ماهر مشورت کنید، چون مصرف این گیاهان دارویی با دوز اشتباه می تواند موجب بروز عوارض شدیدی شده و سلامت شما را به خطر اندازد. مصرف بیش از حد این گیاهان دارویی، در برخی موارد باعث ناباروری همیشگی فرد مصرف کننده می شود. بنابراین، به یاد داشته باشید که اولین قدم برای استفاده مناسب از تمام گیاهان دارویی، مصرف دوز مناسب و به اندازه آن است، تا بتواند به صورت طبیعی و سالم در بدن اثر کند و عوارضی به دنبال نداشته باشد.

.

منبع : mamanam.com