صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

یک هدیه زیبا و دوست داشتنی برای نوزاد

یک هدیه زیبا و دوست داشتنی برای نوزاد نوزاد و نوروز و پارچه و زیبا و هدیه را در آکاایران ببینید

نی نی سایت: خودتان برای اولین نوروز نوزاد هدیه درست کنید! مکعب های پارچه ای رنگی و زیبا برای نوزاد و نوپا.

یکی از چیزهایی که شاید همه ما دوست داشته باشیم این است که بتوانیم خیاطی کنیم  و هر چیزی که دوست داریم  را با دست های خودمان درست کنیم. عید نوروز شاید برای همه مادرانی که به تازگی صاحب نوزاد شده اند، بهانه خوبی باشد تا دست به کار شوند و هدیه های نوزاد را با سلیقه و هنر خودشان، منحصر به فرد و خاص درست کنند.

به همین منظور سعی می کنیم پیش از فرا رسیدن عید نوروز، روش ساخت چند هدیه ساده و دوست داشتنی را به شکل تصویری در اختیارتان قرار دهیم تا اگر تمایل داشتید آنها را درست کنید و یا از آنها ایده بگیرید.  

 
مکعب های پارچه ای برای نوزاد و نوپا

برای ساختن این مکعب ها می توانید از لباس ها، حوله ها و ملحفه های قدیمی نوزاد استفاده کنید و یا اگر دوست دارید می توانید پارچه های مورد علاقه تان را خریداری کنید.در انتخاب رنگ دقت کنید و سعی کنید از پارچه هایی استفاده کنید که با هم هماهنگی دارند.

اگر به طرح خاصی که روی پارچه لباس یا حوله است علاقه دارید، در برش آن دقت کنید.برای ساخت هر مکعب شما به شش مربع 12*12 ، خرده پارچه های مختلف برای تکه دوزی و پشم شیشه نیاز دارید.

برای شروع پارچه هایتان را انتخاب کنیدبرای هر مکعب، شش مربع برش دهید و آنها را به ترتیبی که دوست دارید کنار هم قرار بگیرند، مرتب کنید.بعد آنها را طبق همان الگو روی زمین پهن کنید تا قبل از دوختن یکبار دیگر ترتیب قرار گرفتن آنها را ببینید.

اگر دوست دارید که روی آنها چیزی تکه دوزی کنید، تکه ها را روی پارچه قرار دهید تا قبل از دوختن از اینکه ترتیب قرار گرفتنشان را دوست دارید، مطمئن شوید.تکه پارچه ها را می توانید به شکل ها و با الگوهای مختلفی روی پارچه بدوزید اما قرار دادن آنها در قسمت بالایی از اشتباهات بعدی جلوگیری می کند.بعد از این مرحله نوبت کوک زدن مربع ها به همان ترتیبی است که از قبل تصمیم گرفته اید.اول مربع هایی که پشت سر هم قرار می گیرند و بعد مربع های کناری را به هم کوک بزنید و بعد با چرخ خیاطی بدوزید.

 

حالا نوبت به هم دوختن کناره های هر مربع است.برای دوختن لبه های کار به یکدیگر می توانید آنها را روی یکدیگر قرار دهید و با کناره های سمت راست باهم بدوزید.

بعد دو لبه دیگر را بدوزید.

و به همین ترتیب ادامه بدهید.وقتی به آخرین لبه رسیدید، باید یک محفظه باقی بگذارید تا بتوانید مکعب را به رو کنید و با پشم شیشه یا پارچه پر کنید.

 
بعد از اینکه مکعب را به رو کردید با یک مداد یا وسیله ای دیگر،  به گوشه های مکعب ضربه بزنید و آنها را بیرون بیاورید.

 

بعد از اینکه آن را پر کردید، درز مکعب را ببندید .یک هدیه زیبا و ارزان برای کودک دلبند شما!