صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

تمام ریزه کاری های سیسمونی اینجاست

تمام ریزه کاری های سیسمونی اینجاست سیسمونی و وسایل و خرید را در آکاایران ببینیدمجله شهرزادتخت و کمد و کالسکه فقط بخشی از هزار وسیله‌ای است که باید برای نوزاد در راهتان بخرید. نوزادها غیر از این وسایل بزرگ که همیشه توی چشم هستند و به خاطر همین هیچ‌وقت فراموش‌شان نمی‌کنید، نیاز به وسایل زیادی دارند که به خاطر کوچکی ممکن است به راحتی فراموش شوند. شما ممکن است به راحتی مجبور شوید برای اینکه تب سنج یا ناخن‌گیر برای کودکتان ندارید، در روزهای اول با هزار مشکل در بازار سرگردان شوید. پس بهتر است از همین الان یک لیست از تمام چیزهایی که برای سیسمونی لازم دارید، تهیه کنید تا مطمئن شوید چیزی از قلم نیفتاده. لیست ما  به شما کمک خواهد کرد تا تمام وسایل لازم را بخرید و از خرید وسایل اضافی اجتناب کنید. لوازم بزرگ، لباس‌ها و لوازم بهداشتی نوزاد در این فهرست نیامده است.  قیمت‌ها تقریبی است.


شیشه شیر کوچک

هر چند پزشکان معتقدند به نوزاد نباید غیر از شیر مادر چیز دیگری داد اما بعضی وقت‌ها ممکن است بخواهید داروی خاص یا آب یا چیز دیگری به نوزاد بدهید. در این صورت به یک شیشه کوچک مانند این نیاز پیدا خواهید کرد.
قیمت: 23 هزار تومان


شیشه شیر بزرگ

حتی اگر کوچولوی شما شیر خودتان را می‌خورد باز هم به یک شیشه ‌شیر نیاز دارد. این شیشه برای وقتی شیرتان را دوشیده‌اید و می‌خواهید به نوزاد بدهید یا اگر لازم شد به او شیر کمکی بدهید، به درد می‌خورد.
قیمت: 15 هزار تومان

تب سنج
درجه حرارت بدن نوزاد در بیشتر موارد نشان دهنده سلامت یا بیماری اوست. از آن‌جا که تب‌سنج بزرگسال به درد نوزاد نمی‌خورد، هر نوزادی به یک تب‌سنج نیاز دارد تا در موارد لازم بتوان دمای بدن او را اندازه گرفت.
قیمت: 20 هزار تومان

مسواک انگشتی


دندان‌های تازه و ظریف فرزند شما هم نیاز به نظافت دارند. این مسواک انگشتی را می‌توانید در انگشت‌تان کنید و در دهان بچه بگذارید. با این کار هم لثه‌هایش تمیز خواهند شد، هم جلوی خارش آن‌ها و بی‌تابی بچه را خواهید گرفت.
قیمت: 15 هزار تومان


ناخن‌گیر
ناخن‌های ظریف نوزاد به یک ناخن‌گیر مخصوص نیاز دارد. ست‌های ناخن‌گیر نوزاد در بازار فراوان است اما ویژگی این نمونه این است که با ذره‌بینی که دارد، دقت شما را چند برابر می‌کند.
قیمت: 15 هزار تومان

جغجغه
شاید نوزاد در همان روزهای اول به اسباب‌بازی نیاز نداشته باشد اما غیرممکن است برای آرام کردن او به یک جغجغه این‌چنینی نیاز پیدا نکنید. ویژگی این جغجغه این است که قابل شست‌وشوست و نوزاد می‌تواند آن را به دهان ببرد.
قیمت: 8 هزار تومان

دندان‌گیرشما که نمی‌دانید فرزندتان کی دندان درمی‌آورد. اما این اتفاق هر وقتی که باشد برای راحت‌تر کردن آن، نیاز به این وسیله دارید تا فرزندتان دست بگیرد و با آن لثه‌هایش، که مرتب می‌خارد را آرام کند.
قیمت: 18 هزار تومان


پوآرشما برای تمیز کردن بینی نوزادتان به یک پوآر نیاز دارید چون بینی ظریف نوزاد با دستمال کاغذی تمیز نخواهد شد. این پوآر دو سر دارد که آن را برای وقتی فرزندتان کمی بزرگتر می‌شود، هم مناسب می‌کند.
قیمت: 14 هزار تومان

حوله
حوله‌های مخصوص نوزاد هم لطیف‌تر هستند و هم جایی برای پوشاندن سر نوزاد دارند. وقتی فرزندتان را حمام می‌کنید یا پایش را می‌شویید، این حوله‌ها به کارتان می‌آید.
قیمت: 48 هزار تومان

تشک تعویض
تشک تعویض موقع عوض کردن فرزندتان از کثیف شدن ملحفه‌ها جلوگیری می‌کند. البته بعضی از کیف‌های مخصوص نوزاد تشک تعویض دارند اما این تشک اضافه حتما به کارتان خواهد آمد. این تشک راحت جمع می‌شود و جای زیادی در کیف‌تان نمی‌گیرد.
قیمت: 68 هزار تومان

فلاسک
در راه، مسافرت یا مهمانی همیشه آب جوشیده در دسترس نیست. شما به فلاسکی مانند این نیاز دارید تا بتوانید همیشه در کیف مخصوص فرزندتان آب جوشیده همراه داشته باشید.
قیمت: 14 هزار تومان

پیش‌بند


چه فرزند شما شیر خشک بخورد چه شیر مادر، معمولا جلوی تمام لباس‌هایش شیری خواهد شد. داشتن پیش‌بند به شما کمک می‌کند از عوض کردن لباس فرزندتان بعد از هر بار غذا خوردن راحت شوید.
قیمت: 5 هزار تومان

برس و شانه
موهای فرشته کوچولو، هر چقدر کم باشند باز هم نیاز به شانه کردن یا برس کشیدن دارند. این ست هم شانه دارد هم برس که هم برای موهای بلند فرزندتان مناسب است، هم برای کرک‌های ظریف روزهای اول تولد او.
قیمت: 20 هزار تومان

شیشه‌شور
فساد شیر خیلی سریع اتفاق می‌افتد. به همین خاطر شیشه‌های شیر نوزاد باید به خوبی و با دقت شسته شوند. ماندن حتی یک قطره شیر می‌تواند فرزند شما را بیمار کند. بنابراین شما به یک شیشه‌شوی که به کمک آن بتوانید شیشه شیر را کاملا بشوید نیاز خواهید داشت.
قیمت: 20 هزار تومان