صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

5 نکته ی مهم درباره پول که نباید به کودکانتان یاد بدهید!

را در آکاایران ببینید

آکاایران به نقل از لاپلاس :
1- هیچوقت نگویید پول خوب است یا بد است؟!

پول یک جسم بی جان است. نمی توان آن را خوب یا بد نامید. پول، پول است.

یک مبل هم یک مبل است اما آیا شما آن را خوب یا بد خطاب می کنید؟ این درباره پول هم صدق می کند و آنچه خوب یا بد است راهی است که شما از آن استفاده می کنید.

2- قدرت دست ثروتمندان است!

این مورد نیازی به آموزش ندارد، کودکتان با کمی دقت در اطراف اش آن را درک خواهد کرد. آیا شما برای خرید چیزی از همسرتان پول یا اجازه می گیرید؟ همین باعث می شود که او فکر کند هر کسی پول بیشتری دارد، قدرتمندتر است. سعی کنید به کودکتان نشان دهید که هیچ فردی در خانواده به خاطر پول، قدرت و کنترل بیشتری ندارد.

3- پول می تواند تو را به آرزوهایت برساند!

بله درست است، چیزهایی زیادی را می توان با پول خرید اما چیزهای زیادی هم وجود دارند که با پول به دست نمی آیند مانند وقار، احترام، عشق، شادی، دوست و عزت نفس. 

4- پول ات را فقط جمع کن!

یاد دادن به کودک برای این که پولش را جمع کند، کار سختی نیست. آنچه سخت است آموزش برقراری تعادل میان خرج و ذخیره کردن آن است. اگر شما تمام پول تان را ذخیره کنید، لذت زندگی را از یاد خواهید برد. شما باید به کودکتان یاد دهید که پول اش را ذخیره و به همان نسبت از خرج کردن آن لذت ببرد.

5- راههای زیادی برای مدیریت مالی وجود دارد!

یکی از بهترین چیزها در مورد پول این است که راههای بسیاری برای افزایش آن وجود دارد. راههای زیادی برای کار کردن، پول در آوردن، ذخیره کردن... و شما با توجه به شخصیت و توانایی هایتان می توانید آن را مدیریت کنید. شما باید راههای گوناگون را به او نشان دهید تا خود بتواند بهترین راه را انتخاب کند.

تنها قانونی که هر کسی باید درباره پول بداند این است که برای پولدار شدن باید از آنچه در می آوریم، کمتر خرج کنیم.

 

برگرفته از نی نی بان