صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

یک روش عالی برای درمان ویار بارداری

یک روش عالی برای درمان ویار بارداری را در آکاایران ببینید

آکاایران: یک روش عالی برای درمان ویار بارداری

آکاایران: ویار بارداری سبب کاهش تغذیه مناسب مادر شده و می‌تواند سبب ضعیف شدن مادر و جنین شود؛ لذا استفاده از داروی گل قند که ترکیبی از گل محمدی و عسل می باشد برای رفع این مسئله پیشنهاد می‌شود.

مهدی برهانی، متخصص طب سنتی در ارتباط با دوران بارداری و رفع مشکلات ناشی از آن از طریق طب سنتی اظهار داشته است: بهتر است مادران باردار هنگام بارداری از مصرف داروهای گیاهی و شیمیایی حدالامکان خودداری کنند و در صورت ضرورت حتما با پزشک خود مشورت داشته باشند.

با اشاره به اینکه تجویز داروهایی همچون آهن و اسید فولیک برای مادران باردار به دلیل فقر آهن و کم‌خونی توصیه می‌شود گفته است: یکی از علل کم‌خونی می‌تواند جذب نامناسب آهن از طریق دستگاه گوارش باشد و در صورتی که بتوانیم این روند را تغییر بدهیم در درمان کم‌خونی به میزان زیادی موفق خواهیم بود.

این مشکل سبب کاهش تغذیه مناسب مادر شده و می‌تواند سبب ضعیف شدن مادر و جنین خواهد شد؛ لذا استفاده از داروی گل قند که ترکیبی از گل محمدی و عسل می باشد برای رفع این مسئله پیشنهاد می‌شود. داروی گل قند در  داروخانه‌های کشور نیز موجود می باشد.

گل قند ماده  اضافه‌ای که در معده سبب بروز ویار می شود را برطرف می کند و مادر با مصرف روزی 2 قاشق مرباخوری گل قند می‌تواند از بروز این مشکل در خود جلوگیری کند؛ همچنین احتمال دارد مصرف این ماده از زردی نوزاد هنگام تولد نیز بکاهد.

تهیه و گردآوری: گروه دوران بارداری آکا ایران

منبع :