صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

ناباروری و ابتلا به سرطان سینه

بانوانی که سابقه ناباروری دارند بیشتر در معرض ابتلا به سرطان های خطرناکی همچون سرطان سینه و سرطان اندومتریال قرار دارند. دیابت و ناباروری می توانند را در آکاایران ببینید

آکاایران: ناباروری و ابتلا به سرطان سینه

آکاایران: بانوانی که سابقه ناباروری دارند بیشتر در معرض ابتلا به سرطان های خطرناکی همچون سرطان سینه و سرطان اندومتریال قرار دارند. دیابت و مشکلات باروری می توانند بانوان را مستعد ابتلا به این سرطان های خطرناک کنند و زمینه ایجاد تومورهای سرطانی را در بدنشان فراهم سازند. تازه ترین نتایج تحقیقات را در این رابطه بخوانید.

طبق نتایج یک مطالعه، زنان دارای سابقه ناباروری در مقایسه با زنان فاقد مشکل باروری، ۱۰ درصد بیشتر در معرض خطر مرگ به دلیل ابتلا به سرطان پستان و دیابتند.

محققان همچنین دریافتند ناباروری هیچ ارتباطی با افزایش ریسک سرطان تخمدان یا سرطان اندومتریال ندارد، اگرچه نتایج نشان داد زنان مبتلا به ناباروری ۴۴ درصد بیشتر در معرض مرگ به دلیل سرطان سینه هستند.


بعلاوه، زنان مبتلا به ناباروری ۷۰ درصد بیشتر در معرض مرگ ناشی از دیابت هستند، علیرغم اینکه در هر دو گروه زنان مبتلا به ناباروری و فاقد ناباروری شیوع دیابت وجود داشت.
در این مطالعه تیم تحقیق از دانشگاه پنسیلوانیا ۷۸,۲۱۴ زن را بین سال های ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۱ به مدت ۱۳ سال تحت نظر داشتند. ناباروری در ۱۴/۵ درصد جمعیت مطالعه گزارش شد.
ناتالی استنز، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «احتمالا اختلال در غدد درون ریز در بلند مدت منجر به مشکلات سلامت نظیر تومورهای بدخیم یا دیابت می شود.»

مهر

.

منبع : hidoctor.ir