برترین ها:

بفرمایید یک تکه کیک پارچه ای!


بچه های خیلی کیک دوست دارند. همیشه که نمی توان برایشان کیک خرید. برای سلامتی دندان هایشان ضرر دارد. به جیب پدر محترم هم فشار می آید. پس چاره چیست؟ اینکه یک کیک تزئینی برای آنها درست کنید تا با آن بازی کنند و بی خیال شیرینی فروشی و کیک های رنگارنگ بشوند.وسایل موردنیاز

•    فوم داخل مبل یا اسفنج با ضخامت 10 سانتی متر
•    45 سانتی متر پارچه نمدی سفید به عرض 130 سانتی متر
•    اسپری چسب فوم
•    ماژیک قابل حل در آب
•    قیچی زیگزاگ (دندانه دار)
•    تکه هایی از پارچه های نمدی: صورتی، هلویی و سبز روشن
•    روبان زیگزاگی صورتی و طلایی به عرض 1.2 سانتی متر
•    سوزن گلدوزی
•    چسب پارچه
•    مهره های رنگی (اختیاری)

طرز ساخت

1. یک دایره به قطر 18 سانتی متر از فوم 10 سانتی متری برش دهید. سپس دایره را همچون برش کیک، به چهار قسمت تقسیم کنید. با کمک کاغذ کپی و یکی از تکه های فوم، اندازه مثلثی تکه ها را روی کاغذ ترسیم کنید تا با لبه بالایی آن جفت باشد و 10 سانتی متر از عرض اضافه داشته باشد تا به سه تکه دیگر وصل شود. برای دوخت، 6 میلی متر جا بگذارید.
 
2. برای هر کدام از تکه ها، دو مثلت برای بالا و پایین و یک نوار مستطیلی برای ارتفاع تکه های کیک از پارچه نمدی سفید برش دهید. لبه های نوار مستطیلی را با چرخ خیاطی به هم بدوزید. با اتو درز آنها را باز کنید. یکی از مثلث ها را با سوزن به بالای نوار وصل کنید به طوری که نوک مثلت را با خط درز نوار جفت شود. سپس لبه های آن را بدوزید. همین کار را با مثلث پایین انجام دهید و پارچه را برگردانید.

3. نوارهای باریکی از نمد صورتی ببرید و با آنها گل های کوچک درست کنید. از نمد سبز نیز تکه های کوچکی به شکل برگ برش دهید. روی هر تکه مجموعه ای از گل های صورتی و برگ ها بدوزید.

4. روبان زیگزاگی صورتی را همچون عکس در میان تکه های کیک بدوزید. روبان زیگزاگ طلایی را نیز در لبه خارجی تکه های کیک و بالا بدوزید یا با چسب پارچه بچسبانید. روبان صورتی طرح داری هم می توانید در لبه پایین سطح خارجی کیک بچسبانید. در صورت تمایل می توانید با مهره های رنگی آن را بیشتر تزئین کنید.

مکعب های بازی کودکانه

مکعب های چوبی با طرح و شکل های مختلفی در فروشگاه های اسباب بازی فروخته می شوند. با اینکه این مکعب ها برای سن خاصی طراحی و هشدارهای لازم روی جعبه خرید آنها نوشته شده است. اما باز هم می تواند خطرناک باشد. برای اینکه با خیال راحت مکعب های کودک را جلویش بریزید تا بازی کند، می توانید از انواع پارچه ای استفاده کنید. لازم نیست برای خرید مکعب های پارچه ا ی از این فروشگاه به آن فروشگاه بروید. خودتان آنها را بدوزید. چطور؟ ما می گوییم.

,کاردستی های پارچه ای زیبا برای بچه ها کاردستی پارچه ای,بچه ها,کودک,رشد و تکامل کودک ، خلاقیت کودک


اندازه نهایی مکعب ها: 1.5×5 سانتی متر

,کاردستی های پارچه ای زیبا برای بچه ها کاردستی پارچه ای,بچه ها,کودک,رشد و تکامل کودک ، خلاقیت کودک


وسایل مورد نیاز

•    تکه های از پارچه های رنگی و طرح دار (به سلیقه شخصی)
•    پرکُنه پلی استر (ماده‌ پنبه‌ مانند نایلونى‌ که‌ لحاف‌ و غیره‌ را از آن‌ پر مى‌ کنند)

برش پارچه

•    الگوهای پارچه را دانلود کنید و پارچه را بر اساس آن برش دهید. نقطه های مشخص شده را روی پارچه مشخص کنید.
•    برای یک مکعب: 6 الگوی مربعی را برش دهید.
•    برای اینکه مکعب ها طرح و ایده شخصی داشته باشند می توانید الگوهای نیم دایره یا یک چهارم دایره رانیز برش دهید و لبه های اضلاع مختلف مکعب بدوزید. یا می توانید حروف الفبا روی آن بدوزید تا کودک هنگام بازی، حروف فارسی یا انگلیسی را نیز یاد بگیرد.

دوخت مکعب

,کاردستی های پارچه ای زیبا برای بچه ها کاردستی پارچه ای,بچه ها,کودک,رشد و تکامل کودک ، خلاقیت کودک


1. با توجه به نمودار یک، چهار مربع را به هم بدوزید. دوخت مربع ها را از روی نقطه هایی که روی الگو وجود داشت شروع و در نقطه بعدی تمام کنید.

2. با توجه به نقطه ها، مربع بعدی را وصل کنید و به هم بدوزید.

3. مرحله دو را تکرار کنید و بقیه مربع های به هم دوخته نشده را به هم وصل کنید. فقط توجه داشته باشید حدود 6 میلی متر برای دوخت در نظر بگیرید.

4. مکعب را برگردانید. داخل آن را با پرکنه، پر کنید. دقت داشته باشید این الیاف به طور کامل همه گوشه های مکعب را پر کنند. برای اطمینان از باز نشدن درزهای این مکعب، یا از نخ دولایه یا نخ محکم استفاده کنید.

تکه دوزی روی دامن

دختر بچه ها و دخترهای نوجوان به پوشیدن دامن علاقه بسیاری دارند. برای اینکه دامن ساده آنها را زیباتر کنید یا هویت تازه ای به آن ببخشید می توانید روی آن تکه دوزی کنید.

,کاردستی های پارچه ای زیبا برای بچه ها کاردستی پارچه ای,بچه ها,کودک,رشد و تکامل کودک ، خلاقیت کودک


روش دوخت

1. با کمک گچ خیاطی، روی گوشه سمت چپ دامن، خط موجدار از بالا تا پایین بکشید. 
 
2. از پارچه سبز رنگ و طرح دار، یک نوار باریک به عرض دو سانتی متر برش دهید. و نوار باریک با عرض یک سانتی متر یا حتی کمتر نیز از رنگ بنفش ساده تهیه کنید.

3. نوار بنفش را به حاشیه پایین دامن قهوه ای بدوزید. یک دور هم بالای دامن در قسمت کمر و حدود 8 سانتی متر پایین تر از کمر بدوزید. نوار سبز را نیز از نوار بنفش بالا تا نوار بنفش پایین در لبه سمت چپ بدوزید.

4. از تکه پارچه های رنگی و گل دار به سلیقه خود شکل گل برش بزنید. روش تهیه تکه های گل در پایین آموزش داده شده است.

5. با استفاده از نخ پلی استر قسمت داخلی تکه ها و لبه های گل ها و برگ ها را کج بخیه بزنید.

6. سعی کنید لبه های گل ها و برگ ها را نخ نما کنید تا بهتر دیده شوند.

روش تکه دوزی

,کاردستی های پارچه ای زیبا برای بچه ها کاردستی پارچه ای,بچه ها,کودک,رشد و تکامل کودک ، خلاقیت کودک


1. یک تکه پلاستیک مقاوم در برابر حرارت روی الگو قرار دهید. با کمک ماژیک طرح را روی پلاستیک ترسیم کنید. (Diagram 1). حاشیه های طرح را برش دهید.

2. الگو را روی پشت پارچه سبز طرح دار قرار دهید. تکه های پارچه را برش دهید. البته به اندازه موردنظر حدود 1.5 سانتی متر از اطراف دایره جا برای دوخت بگذارید. (Diagram 2)

3. کمی نشاسته داخل آب در بشقاب بریزید. با کمک گوش پاک کن لبه های دایره را که برای دوخت جا گذاشته اید به محلول نشاسته آغشته کنید. (Diagram 3)

4. با کمک اتوی خشک و داغ لبه های الگو را تو بگذارید و پرس کنید تامحلول نشاسته خشک شود. با این کار لبه طرح آهاردار می شود. (Diagram 4)