این رمان کودکانه داستان همیشگی کشمکش روباه ها و مزرعه دارها است که با قلم رولد دال، دنیای جذاب برای مخاطب پدید می​آورد.

چاپ سوم رمان کودکانه «آقای روباه شگفت‌انگیز» نوشته رولد دال با ترجمه محبوبه نجف‌خانی، از مجموعه رمان و داستان های کودک انتشارات افق روانه بازار نشر شد. رولد دال، نویسنده این کتاب، لقب بهترین نویسنده‌ مرد انگلستان را از آن خودکرده و تصویرگر این کتاب هم برنده‌ جایزه‌ «هانس کریستین آندرسن» شده است.

ناشر درباره این کتاب نوشته: «این آقاروباهه سه مزرعه‌دار ناقلا را سَرِکار گذاشته! یک نفر دارد توی روز روشن از سه مزرعه‌دار بدجنس دزدی می‌کند. آن‌ها می‌دانند دزد کیست: آقای روباه شگفت‌انگیز! برای همین سه مزرعه‌دار یعنی بوگیس چاقالو، بانس خپلو و بین لاغر و با هم دست به یکی می‌کنند و آقای روباه و خانواده‌اش را توی لانه گیر می‌اندازند. ولی آن‌ها انگار حواس‌شان نیست که آقای روباه به این آسانی دُم به تله نمی‌دهد.»
 
داستان اصلی کتاب، درباره خانواده این روباه است. آقای روباه به همراه خانواده اش در همسایگی سه مزرعه دار زندگی می کند و برای سیر کردن شکم خانواده مرغ ها و غازهای آن ها را شکار می کند.

 برای همین سه مزرعه دار دست به کار می شوند تا از شر آقای روباه خلاص شوند. اما آقای روباه «شگفت انگیز» بی کار نمی نشیند و تلافی می کند.
 
این کتاب که انیمیشنی دیدنی نیز از روی آن ساخته شده، با قیمت 2700 تومان منتشر شده است.


منبع: خبرآنلاین

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir