آکاایران: سید ابوالحسن سیدزاده گفت: عفونت ادراری و سنگ های ادراری (سنگ کلیه و مجاری ادراری) دو مورد از بیماری های کلیوی اطفال بیش از همه شایع است. فوق تخصص نفرولوژی اطفال گفت: در خصوص عفونت های اداری باید گفت که این نوع عفونت ها یا در سنین قبل از مدرسه و یا در دانش آموزان بروز پیدا می کند. سیدزاده […]

سید ابوالحسن سیدزاده گفت: عفونت ادراری و سنگ های ادراری (سنگ کلیه و مجاری ادراری) دو مورد از بیماری های کلیوی اطفال بیش از همه شایع است.

فوق تخصص نفرولوژی اطفال گفت: در خصوص عفونت های اداری باید گفت که این نوع عفونت ها یا در سنین قبل از مدرسه و یا در دانش آموزان بروز پیدا می کند.

سیدزاده بیان داشت: مهم ترین علائمی که می توانند در زمینه وجود این نوع عفونت ها هشدار دهنده باشند بروز تب های بدون دلیل است.

وی افزود: همچنین عدم رشد مناسب نوزاد و کودک، بوی بد ادرار و بی قراری حین ادرار هم می تواند نشانه ای از وجود این نوع عفونت در کودک باشد.

سید زاده وجود عفونت ادراری در دانش آموزان را عمدتا به دلیل عادت غلط آنها در نگه داشتن بیش از حد ادرار دانست و افزود: علاوه بر این، عواملی از جمله یبوست در اثر تغذیه نامناسب و کم فیبر هم می تواند موجب ایجاد عفونت ادراری شود.

این فوق تخصص نفرولوژی اطفال در ادامه به شیوع بسیار سنگ های ادراری (سنگ کلیه و مجاری ادراری) در کودکان اشاره واظهار کرد: این مشکل زمینه ژنتیکی دارد، هرچند که عادات غلط مانند نوشیدن کم آب نیز موجب افزایش آن شده است.

وی گفت: بی رنگ بودن ادرار نشان از وجود آب کافی در بدن نوزاد داشته و زرد رنگ و غلیظ بودن آن نشان از کم آبی بدن نوزادان و کودکان است.

نی نی سایت

مطالب مرتبط:

کم آبی بدن و کاهش اشتها در کودکان

چگونه بفهمیم نوزاد گرسنه است؟

هرگز به نوزاد آب قند ندهید!

.

منبع :