آکاایران: «اگر شیر بنوشی، قد بلند می شوی» همه ما می دانیم که بلندی قد تا % به ژنتیک بستگی دارد، اما شیر برای کودکان مفید است و این دروغ مصلحتی منجر به استحکام دندان و استخوان های او می شود. «ما داریم می رسیم» (در جاده) شما این جمله را به فرزندانتان می گویید در صورتی که هنوز 4 ساعت و […]

«اگر شیر بنوشی، قد بلند می شوی»

همه ما می دانیم که بلندی قد تا % به ژنتیک بستگی دارد، اما شیر برای کودکان مفید است و این دروغ مصلحتی منجر به استحکام دندان و استخوان های او می شود.

«ما داریم می رسیم» (در جاده)

شما این جمله را به فرزندانتان می گویید در صورتی که هنوز 4 ساعت و نیم دیگر از راه باقی مانده است.

«من یک دقیقه دیگر به تو سر می زنم» (زمانی که به او شب بخیر می گوییم)

شما این جمله را بگویید یا خیر او به زودی به خواب خواهد رفت. حال چه فرقی می کند که شما به او سر بزنید یا نه.

«خوراکی های تو تمام شده است»

طبیعی است که شما کودکتان را از خوردن موادی که ارزش غذایی ندارند، منع کنید اما این را هم بدانید که او دقیقا می داند شما خوراکی های مورد علاقه او کجای خانه پنهان کرده اید. پس بهتر است از گفتن این جمله بگذرید.

«من نمی دانم»

کودکان سوال های بسیاری می پرسند زیرا می خواهند جهان اطرافشان را بشناسند. اگر می خواهید این اشتیاق آنها را برای یادگیری تشویق کنید، از گفتن این جمله بپرهیزید.

«باید ببینیم چه می شود»

این جمله ای است که همه مادران می گویند، حتی ما نیز این جمله را از مادران خود شنیده ایم. همه ما می دانیم که این جمله به معنی «نه» است اما واقعا چرا «نه» نمی گوییم؟

«من وقتی هم سن تو بودم، این کار را انجام نمی دادم»

این که به کودکتان بگویید شما در کودکی انسانی کامل بودید، عادلانه نیست. همه ما واقعیت را می دانیم.

«پارک بسته است»

آیا فکر آن را هم کرده اید که در راه بازگشت، زمانی که کودکتان مردم را در پارک می بیند، چه جوابی بدهید؟ می خواهید بگویید که آنها روح هستند؟

«من می فهمم که تو چه زمانی دروغ می گویی»

آیا شما به همه چیز واقف هستند؟ اگر کودکتان آنقدر کوچک است که این دروغ را باور کند، پس قادر به دروغ گفتن نیز نخواهند بود.

میگنا

مطالب مرتبط:

شیوه رفتار با کودکان شلوغ و پرتحرک

کودک مردادی دارید؟! شیوه رفتار با شیرکوچولوهای مردادی!

نحوه برخورد با کودکان بد اخلاق

.

منبع :