آکاایران: متخصصان اطفال در یک مطالعه نوین هشدار دادند که مصرف آنتی بیوتیک ها در سنین خردسالی خطر ابتلا به آسم و حساسیت به شیر را تشدید می کند.

آکاایران: شایع ترین علت بروز آلرژی و آسم در کودکان کشف شد

متخصصان اطفال در دانشگاه «تامپره» فنلاند با انجام یک مطالعه نوین دریافتند که مصرف آنتی بیوتیک ها در دوران خردسالی خطر ابتلا به آسم و نیز آلرژی به شیر گاو را در کودکان افزایش می دهد.

برای انجام این مطالعه از اطلاعات پزشکی شماری از کودکان فنلاندی که بین سال های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۴ میلادی متولد شده بودند، استفاده شده است. از بین این کودکان بیش از ۱۶ هزار کودک تا پایان سال ۲۰۰۵ میلادی دچار حساسیت به شیر گاو و ۲۰ هزار کودک نیز به آسم مبتلا شده بودند.

همچنین اطلاعات مربوط به خرید انواع آنتی بیوتیک ها برای این اطفال و سایر عوامل تاثیرگذار روی ابتلای آنان به این آلرژی ها از سایر سازمان های ملی مرتبط در این کشور گردآوری و ارزیابی شد.

به نقل از چاینا دیلی، پس از مقایسه نتایج حاصل از این بررسی ها معلوم شد کودکانی که در سنین خردسالی آنتی بیوتیک مصرف کرده بودند بیشتر در معرض خطر ابتلا به آسم و آلرژی به شیر گاو بوده اند در حالی که این خطر در کودکانی که آنتی بیوتیک مصرف نکرده بودند، مشاهده نشد.

این بررسی همچنین تایید کرد، فرزندانِ زنانی که در دوران بارداری آنتی بیوتیک مصرف کرده اند، بیشتر در معرض ابتلا به این آلرژی ها هستند.

گردآوری: گروه هفت گنج

.

منبع : 7ganj.org