چگونه می توان دوقلو داشت ؟

بهترین راه برای باردار شدن دوقلو به طور طبیعی:

اگر می خواهید روش طبیعی دوقلوها را بدون متوسل شدن به هر درمانی امتحان کنید ، این گزینه ها را امتحان کنید : 

- مصرت محصولات لبنی:

- سیب زمینی شیرین بخورید:

سیب زمینی شیرین وحشی تخمدان را تحریک می کند که منجر به انتشار بیش از یک تخمک برای تخمک گذاری می شود.بنابراین شانس شما برای داشتن دوقلو را افزایش می دهد.

زنان آفریقایی شانس بیشتری برای داشتن دوقلو دارند، زیرا آن ها این را به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود مصرف می کنند و قبیله یوروبا در غرب آفریقا بالاترین نرخ دوقلو را دارد.دیگر غذاهای غنی از پروتئین با خاصیت تحریک بیش تخمک گذاری سویا ، توفو، گندم کامل و دانه های کامل هستند.

:قرص های کنترل بارداری را ترک کنید- 

قرص های کنترل بارداری نقش مهمی ایفا می کنند. وقتی که داروی کنترل باروری می خورید، بدن شما کمی زمان می برد تا ریتم طبیعی خود را پیدا کند این باعث می شود که بدن یک شار هورمونی بالاتری داشته باشد. 

بین بارداری ها فاصله بدهید- 

برای بالا بردن شانستان فاصله کافی بین بارداری ها را داشته باشید.

مکمل های باروری برای باردار شدن دو قلویی:

قرص ها و مکمل ها ممکن است کمی شانس باردار شدن دوقلویی را بهبود بخشند. 

1. مکمل های اسید فولیک:

یک مطالعه استرالیایی نشان داد که شانس یک زن برای داشتن دوقلو با خوردن اسید فولیک در قبل از بارداری افزایش می یابد. 

2. گونادوتروپین:

این دارو احتمال داشتن دوقلو را افزایش می دهد چون سلامتی کلی تخم ک و رشد آن ها را افزایش می دهد.گونادوتروپین انتشار بیش از یک تخم ک را در یک زمان تحریک می کند. 

3. پروژسترون:

پروژسترون پوشش رحم را تقویت می کند و به همین دلیل شانس دوقلویی را بهبود می بخشد.زمانی که بیش از یک تخم بارور می شود، شانس بیشتری برای چسبیدن به دیواره رحم و ایجاد یک دوره بارداری سالم وجود خواهد داشت.

گیاهان روری برای دوقلوها و دوقلو باردار شدن :

همچنین گیاهان ویژه ای وجود دارند که به بهبود باروری و به ویژه برای داشتن دوقلو یا چندقلو کمک می کنند . 

1. روغن پامچال شب:

روغن پامچال به خاطر رشد باروری خود قرن ها مشهور است و به ترویج تولید سالم مخاط گردنه رحم که در دستگاه تناسلی جریان دارد کمک می کند.مخاط سالم به اسپرم اجازه می دهد تا مدت بیشتری در تخمدان دوام بیاورد. توصیه می شود که در زمان اوج قاعدگی، روغن پامچال شب را در زمان اوج قاعدگی بزنید تا زمان تخمک گذاری انجام شود. 

2. شیرین بیان:

این گیاه ، چرخه قاعدگی را منظم می کند و برای شما آسان تر می شود تا زمان تخمک گذاری خود را حفظ کنید. شیرین بیان به کنترل سطح هورمونی تستوسترون و استروژن کمک می کند و در نتیجه کل فرآیند لقاح را حمایت می کند.

3. روغن بذر کتان:

روغن بذر کتان توانایی زیادی برای افزایش باروری در زنان به طور طبیعی را دارد. تولید هورمونی را منظم می کند و یک چرخه قاعدگی منظم را حفظ می کند.این کار باعث ایجاد تعادل مناسب بین پروژسترون و هورمون های استروژن می شود. 

4. کاساوا شیرین:

این گیاهی است که به خاطر تاثیر آن بر باروری مشهور است.شانس شما را نسبت به داشتن دوقلوها افزایش می دهد. فیتواستروژن قوی موجود در این گیاه به تنظیم هورمون های زنانه کمک می کنند. 

5. کوهوش سیاه:

این گیاه سنتی می تواند به طور موثر علایم مرتبط با سندرم پیش از قاعدگی ( PMS ) و یائسگی را کاهش دهد. این گیاه ماهیچه های رحمی را تقویت می کند و برای زنانی که دارای لگن ضعیفی هستند مفید است.اگر چه این کار به طور مستقیم شانس داشتن دوقلوها را افزایش نمی دهد، اما میزان باروری را بهبود می بخشد، که ممکن است احتمال دو نوزاد را افزایش دهد.

آشنایی با خواص دارویی گیاه کوهوش سیاه Black Cohosh (Cimicifuga ...

6. گیاه پنج انگشت:

این گیاه به درمان زنانی که از سندرم پلی کیستیک تخمدان ( PCOS ) رنج می برند، گفید است.این گیاه به منظم کردن سطح هورمون ها کمک می کند و به تخمک گذاری سالم هم کمک می کندو این کار برای بهبود احتمال دو نوزاد مفید است چون شانس زن را دو برابر می کند. 

7. ریشه ماکا:

ریشه ماکا عملکرد باروری سالم را در بدن زن ترویج می دهد. ریشه ماکا باروری کلی در مردان و زنان را بهبود می بخشد و در نتیجه به طور غیر مستقیم احتمال تولید دوقلو را بهبود می بخشد. 

همانطور که در بالا اشاره شد، همه اینها تنها تلاش هایی برای حاملگی دوقلویی است ولی در کل هیچ راه مطمئنی برای داشتن دوقلوها وجود ندارد پس شانس خود را با یک یا چند روش امتحان کنید.