آکاایران: در حال حاضر خوردن قرص ضد بارداری موثرترین روش برای جلوگیری از بارداری می باشد اما این قرض در ازای مزایایی که دارد خطرات جدی نیز به همراه خواهد داشت که در زیر به ۴ مورد از آن اشاره خواهیم داشت :

۱- بروزلخته های خونی : یکی از عوارض جانبی خوردن قرص ضدحاملگی ایجاد لخته های خونی در بدن است.اگر چه پزشکان مصرف سیگار را عاملی جدی برای ایجاد لخته های خون دانسته اند حال تصور کنید که زنی هر دو را مصرف کند.افراد میتوانند با انجام تست ژنتیک کیزان استعداد خود را در این خصوص بیابند.

۲- کاهش ویتامین B : قرص ضد بارداری به نوعی ویتامین B بدنتان را می سوزاند یا از بین می برد.این ویتامین برای تحریک حافظه، کاهش استرس و همچنین کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی ضروری است.

۳- خطر نازایی : خوردن قرص بارداری عادت ماهیانه زنان را به هم میریزد و موقع آن دیگر تنظیم نیست در برخی از مواع این مسئله تا جایی پیش می رود که دیگر زن نازا می شود.

سیگار

۴- ابتلا به بیماری های قلبی : یکی از خطرات مصرف قرص های ضدبارداری، افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی مانند سکته قلبی و یا سکته مغزی است.البته در مقایسه با سایر عوامل خطر این بیماری ها، مصرف این قرص ها تاثیر ناچیزی در بروز این مشکلات دارند، اما بهتر است همه ی جوانب را در نظر بگیرید.

منبع :