آکاایران: خواص بادام، توصیه به زنان باردار
بادام تاثیرات مفید زیادی روی سلامتی می گذارد و شما را از ابتلا به انواع مشکلات قلبی در امان نگه می دارد همچنین در رفع مشکلات پوستی نیاز بسیار مفید است
بارداری و زایمان آکا ایران

آکاایران: خواص بادام، توصیه به زنان باردار


بادام تاثیرات مفید زیادی روی سلامتی می گذارد و شما را از ابتلا به انواع مشکلات قلبی در امان نگه می دارد همچنین در رفع مشکلات پوستی نیاز بسیار مفید است.   مصرف روزانه بادام  زهرا معظمی متخصص تغذیه گفت: بادام از گروه چهارمغزها بوده و مصرف روزانه آن بسیار توصیه می شود چراکه دارای مقدار زیادی چربی مفید است که خطر بیماری های قلبی را کم می کند. 

  پوست بادام   پوست بادام حاوی ویتامین E است و آنتی اکسیدان های موجود در بادام از ابتلا به سرطان، بیماری قلبی، آلزایمر و بیماری های چشمی جلوگیری می کند. خواص بادام  بادام دارای منیزیم و پتاسیم است. همچنین ملین بوده و روغن بادام ضد یبوست است و از آن می توان برای رفع یبوست بچه ها استفاده کرد.

 این روغن آرامبخش و خواب آور هم هست، همچنین به رفع اگزما و حساسیت پوستی کمک می کند. شیر بادام  شیر بادام برای رفع سرفه و تنگی نفس مفید است و برای کاهش دردهای مثانه و رفع اسهال کارایی دارد. کاهش وزن  افرادی که حداقل ۲ بار در هفته از این مغزها از جمله بادام استفاده می کنند، بیشتر وزن کم می کنند. 

  بادام در بارداری  بادام به دلیل داشتن ویتامین E و پروتئین و آهن، انرژی مورد نیاز بدن را افزایش می دهد و برای زنان باردار به دلیل داشتن اسیدفولیک توصیه می شود.منبع: hidoctor

منبع :