bxs1  
  •  حبوبات
نخود، عدس، لوبیا سیاه و سویا، پروتئین، فیبر، آهن، کلسیم و روی را تامین می کنند.
در سوپ ها، سالادها و غذاهای پاستا، به عنوان حموس با کراکرهای سبوس دارکامل یا در ساندویچها استفاده کنید.
  • گوشت گاو
تکه های باریک گوشت گاو مثل تکه راسته بالایی دارای پروتئین، ویتامین B6,B12 و نیاسین به اندازه روی و آهن با قابلیت جذب بالا می باشد. گوشت گاو همچنین دارای کولین است که برای تشکیل مغز و ایجاد قوه تشخیص لازم است.
گوشت خرد شده به سس پاستا اضافه کنید و در تاکو به عنوان همبرگر و در غذاهای سرخ کردنی و تند استفاده کنید.
  • میوه های حبه ای

آنها را روی برشتوک سبوس دار که با ماست یا شیر پخته شده اند استفاده کنید و یا به کلوچه یا سالاد بیافزایید و با مقداری ماست و این میوه ها وکلوچه ترد خرد شده را مخلوط کنید و به عنوان دسر استفاده کنید.


  • کلم بروکلی

به علت وجود فیبر، کلسیم،  کارتینوئیدها، زیکسانتین(نوعی کارتینوئید)برای بهتر شدن دید و پتاسیم برای تعادل فلوئید و تنظیم فشارخون مهم می باشند. بروکلی همچنین دارای مواد اولیه برای تولید ویتامین E در بدن است.

به عنوان قسمتی از پاستا و غذاهای سرخ شده، به صورت بخار پز شده همراه با مقدار کمی روغن زیتون روی پوره ها بریزید یا به سوپها اضافه کنید و یا آنها را سرخ کنید. بروکلی ریز ریز شده را همراه روغن زیتون روی کاغذ ریخته و در دمای 400 درجه فارنهایت به مدت 15 دقیقه بپزید.


  • پنیر (پاستوریزه)

پنیر دارای مقادیر زیادی کلسیم، فسفر و منیزیم برای بدن و برای استخوانها است به همراه ویتامین 12 B و پروتئین ( از نوع کم چرب آن استفاده کنید، برای ذخیره کالری، چربی و کلسترول)

بعنوان اسنک همراه با کراکرهای سبوس دار یا میوه، روی سوپ ها، سالاد، ساندویچها و املت بریزید.


تخم مرغ دارای مقادیر مناسب پروتئین است چون تخم مرغ امینواسیدهای مورد نیاز بدن برای رشد و نمو را فراهم می سازد.  همچنین تخم مرغ حاوی ویتامینها و مواد معدنی از قبیل کولین، لوتین و زاکسانتین است.  بعضی انواع آنها، چربی امگا 3 مورد نیاز کودک برای رشد مغز و دید بهتر را مهیا می سازند.  پس لطفاً برچسب روی پنیر را چک کنید.
در املت ها، در سالادها و ساندویچ، وافل (نوعی کیک) خانگی و غذاهای فرانسوی سبوس دار،  بعنوان اسنک،  یا نیمرو استفاده کنید.


  • شیر

شیر منبع بسیار عالی از کلسیم،  فسفر و ویتامین D مواد مغذی سازنده استخوان مادر و بچه که هر روز به آن نیاز دارند. شیر همچنین دارای پروتئین، ویتامین A و ویتامینهای B است.
ساده یا طعم دار، مخلوط با میوه، روی کراکرهای سبوس دار و میوه، در پودینگ استفاده کنید.  بلغور جو را همراه با شیر به جای آب در مایکرووی تهیه کنید.

آب پرتقال (غنی شده)

آب پرتقال به همراه کلسیم و ویتامین D اضافه شده دارای همان مواد مغذی موجود در شیر است.  به علاوه آب پرتقال دارای مقادیر زیادی ویتامین C پتاسیم و فولیت است.
به صورت ساده یا یخ زده بعنوان نوشابه بدون الکل استفاده کنید.


  • ماهی آزاد

به علت وجود پروتئین، ویتامینهای B و چربیهای امگا 3 که قدرت دید و رشد مغز را در کودک افزایش می دهد.

آن را کباب کنید. از ماهی آزاد کنسرو شده در سالادها و ساندویچ ها استفاده کنید.


  • سیب زمینی شیرین

سیب زمینی شیرین حاوی ویتامین C و فولیت،  فیبر و کاروتنوئیدها است ترکیباتی که بدن آنها را به ویتامین A تبدیل می کند. همچنان مقادیر زیادی پتاسیم دارد.

به صورت تنوری، تکه شده و پخته شده استفاده کنید.  سیب زمینی پوست گرفته را برای اسنک و غذای جانبی و همچنین بصورت له شده در آب پرتقال یا کباب شده استفاده کنید. روی تکه های شسته شده سیب زمینی مقداری روغن کانولا بمالید و روی کاغذ پخت قرار داده و در دمای 400 درجه فارنهایت به مدت 15 تا 20 دقیقه بپزید.


  • غلات سبوس دار

غلات سبوس دار، غنی از اسیدفولیک، ویتامینهای B، آهن و روی هستند. سبوسها دارای فیبر و مواد مغذی بیشتری نسبت به سبوسهای عمل آوری شده مثل نان سفید، برنج سفید و آرد سفید هستند.

از بلغور جو برای صبحانه، نانهای سبوس دار برای ساندویچ، برنج قهوه ای، برنج وحشی،  پاستا سبوس گندم یا برای شام، ذرت یا کراکرهای سبوس دار برای اسنک استفاده کنید.


  • ماست

به علت وجود پروتئین، کلسیم، ویتامینهای B و روی. ماست ساده بیشتر از شیر کلسیم دارد.

روی میوه یا عسل، میوه تازه یا خشک یا روی بلغور سبوس دار خشک بریزید. از ماست ساده روی سیب زمینی شیرین پخته شده استفاده کنید تا نرم تر شود.

 


 

منبع :