آکاایران: اقدامات لازم برای بارداری موفق

آکاایران: دانستن اقدامات لازم برای باردار شدن یکی از اولین مواردی است که شما باید از آن آگاهی داشته باشید. در این مقاله 12 اقدام لازم برای باردار شدن موفق شما را معرفی می کنیم:

bxs1

برخی مادرها سال ها پیش از بارداری برای آن برنامه ریزی می کنند. پزشک ماما یا مشاور می تواند برای تغییر روش زندگی و تولدی فرزندی سالم به مادر کمک کند.

bxs2

اضافه وزن نه تنها باعث می شود سخت تر باردار شوید بلکه باعث می شود در طول بارداری نیز بیشتر اذیت شوید. مادرهایی که اضافه وزن دارند بیش از مادرهایی که وزن نرمال دارند دچار مشکلات بارداری می شوند.

bxs3

دوست دارید یوگا کار کنید؟ خانم های باردار بدون هیچ دلیلی ورزش روزانه خود را ترک می کنند حتی اگر ورزش برای آن ها خطر نداشته باشد. اما نرمش در بارداری باید با احتیاط باشد.

bxs4

مادر روزانه نیاز به 300 کالری دارد اما حتما نباید این کالری ها حاوی قند و چربی باشند. بهترین منبع تامین کالری پروتئین خالص می باشد. برخی خانم ها نیز از مکمل های پروتئینی استفاده می کنند و رژیم غذایی قبلی خود را ادامه می دهند. با بهترین تغذیه در دوران بارداری آشنا باشید.

bxs5

کار کردن در محیطهای آلوده به عنوان مثال در معرض سیگار برای سلامتی مادر و فرزند مضر( سیگار کشیدن در بارداری و اتفاقات جنین)  است. بعلاوه استرس های احساسی نیز احتمال افسردگی را در طول بارداری افزایش می دهد.

bxs6

سیگار پیش از بارداری باعث بروز سرطان می شود. بنابراین در طول بارداری نیز باعث بروز سرطان می شود. خانم باردار برای حفظ سلامتی خود و نوزادش باید پیش از بارداری مصرف سیگار را ترک کند. بعلاوه مصرف مشروبات الکلی( چگونگی مصرف الکل در بارداری) نیز باعث آسیب های جدی به جنین می شود.

bxs7

در طول بارداری هورمون پروژسترون باعث نفخ و حفظ آب می شود. برای مبارزه با نفخ باید مصرف آب را افزایش داد. مقدار مصرفی مایعات در بارداری مشخص است. مصرف آب برای سلامتی کل بدن نیز ضروری است.

bxs8

بدن مادر در کل روز و شب در حال کار است و سلامتی مادر و رشد نوزاد را تامین می کند. خوابیدن ضروری است. خانم باردار باید بین 8-6 ساده در طول شب بخوابد. طرز خوابیدن در بارداری مهم است.چرت روزانه نیز به آرامش و از بین رفتن خستگی کمک می کند.

bxs9

در ابتدای بارداری ملاقات با پزشک بی فایده به نظر می رسد اما بررسی آزمایش ادرار و گوش دادن به صدای قلب بچه برای ارزیابی سلامتی بچه و مادر ضروری است. به عنوان مثال مشکلی ساده مثل تغییر سطح هورمون ها می تواند مشکلات زیادی به وجود بیاورد. 

bxs10

مراقبت های پزشکی مثل بهداشت دهان و دندان در بارداری، چشم پزشکی در طول بارداری مهم هستند. بارداری ده ماه طول می کشد. در این فاصله مراقبت از مادر نباید به خاطر فرزند متوقف شود.

bxs11

مصرف فولیک اسید در ابتدای بارداری ضروری است. هر روز در ساعتی مشخص ویتامین را مصرف کنید و به یاد داشته باشید تا هنگام زایمان از آن غافل نشوید. با سایر ویتامین های بارداری آشنا باشید.

bxs12

مطالعات اخیر نشان می دهد مثبت فکر کردن باعث رشد و سلامتی می شود. به عنوان مثال اگر یک خانم در طول رژیم غذایی باور داشته باشد که وزن کم می کند، حتما لاغر می شود. مشابه این برای خانم های باردار نیز صادق است. اگر مادر باور داشته باشد بارداری موفقی خواهد داشت همین طور می شود.

.

منبع :