آکاایران: آیا شما برای اولین بار است که مادر شده اید؟ آیا سردرگم هستید که چگونه از نوزاد یک ماهه خود مراقبت کنید؟ به شما پیشنهاد میدهیم این مقاله را مطالعه کنید. در این مقاله ما درباره مراقبت نوزاد یک ماهه صحبت میکنیم و شما را در این زمینه کمک می کنیم:

نوزاد یک ماهه نیاز به تغذیه مکرر دارد و الگوی خواب او مشخص نیست. خیلی از نوزاد های یک ماهه تمایل دارند کل روز خواب باشند و در عوض کل شب بیدار بمانند. بنابراین الگوی خوردن آنها هم تغییر خواهد کرد. ما 5 مراقبت مهم نوزاد یک ماهه را برای شما بازگو خواهیم کرد:

1-تغدیه مکرر نوزاد یک ماهه

نوزاد تازه متولد شده تعداد زیادی در روز تغذیه میکند. نوزاد خود را حداقل 6 بار در روز شیر بدهید. اگر خودتان به نوزاد یک ماهه شیر میدهید تا 12 مرتبه در روز آن را افزایش دهید. جدول زمانبندی خاصی برای تغذیه او وجو ندارد زیرا برنامه خواب او متغییر خواهد بود.

چند نشانه عجیب اما طبیعی نوزاد تازه متولد شده

2-نشانه های نیاز به خواب نوزاد یک ماهه را بشناسید

باید مراقب برنامه خواب نوزاد یک ماهه خود باشید. برنامه خواب او مشخص نیست و تمایل به خوابیدن هر یک ساعت در روز را دارد.بگذارید نوزاد یک ماهه هر اندازه که می خواهد بخوابد.برخی نوزادان تمایل دارند بلافاصله بعد از شیر خوردن بخوابند. بگذارید نوزاد شیر خوردنش را ادامه دهد.

3-ارتباط و بازی با او

نوزاد

زمانی که نوزاد بیدار است با او بازی کنید او را با نام صدا کنید. موسیقی ملایم پخش کنید و توجه او را جلب کنید. هر روز یک اسباب بازی جدید مخصوص نوزاد یک ماهه برای شکل گیری گردن و بدن او داشته باشید.

4-امنیت نوزاد را حفظ کنید

نوزاد را در تخت گذاشته و او را در جای امن اتاق به دور از باد و خاک و باران پنجره قرار دهید . اسباب بازی و سایر چیز ها را در نزدیکی تخت نوزاد قرار ندهید. همواره در بالای تخت مواظب حرکات نوزاد یک ماهه باشید. نوزاد را با یک دست نگه ندارید. خطرناک است. با دو دست کودک را نگه دارید.

5-مراقبت های پزشکی نوزاد یک ماهه

چون نوزاد شما تنها یک ماهش است از نظر ایمن سازی باید دقت کنید. باید در این ماه واکسن بزند. از تماس نوزاد با هر نوع عفونت جلوگیری کنید. قبل از هربار شیر دادن به نوزاد حتما دست های خود را بشورید. پوشک نوزاد را در مدت زمان کوتاه عوض کنید. بهداشت تعویض پوشک را رعایت کنید.( جدول کنترل تب نوزاد با استامینوفن در واکسیناسیون)

امیدواریم که مطلب ما درباره مراقبت نوزاد یک ماهه برای شما مفید واقع شده باشد و سایر موارد در مقالات بعد بررسی خواهد شد.

.

منبع :