آکاایران: عکس بیبی چک مثبت

آکاایران: بیبی چک همان تست بارداری در خانه است که اولین راهی است که مادران برای فهمیدن بارداری خود به سراغ آن می روند. تا حدی همان رویدادی است که در آزمایشگاه و تست خون رخ میدهد. در این تست شما تنها به یک بیبی چک نیاز دارید که آن را برای دو ثانیه در ادرار قرار دهید. اگر در ادرار هورمون بارداری وجود داشته باشد در روی نوار بیبی چک دو خط می افتد و بیبی چک مثبت را نشان میدهد و به شما مژده میدهد که باردار هستید اما اگر تنها یک خط را نشان دهد بیبی چک منفی را نشان میدهد.

برخی بیبی چک ها در اولین روز قاعدگی یعنی 14 روز بعد از لقاح اثرات خود را نشان میدهند و برخی دیگر 7 تا 8 روز بعد از لقاح هورمون بارداری در ادرار را تشخیص خواهند داد. در حالیکه در این زمان خیلی قابل اعتماد نیست زیرا ممکن است در این زمان یا تولید نشده باشد و یا خیلی کم تولید شده باشد.

بهترین زمان برای چک کردن بیبی چک در اولین روز قاعدگی است که پریود نشده اید. چندین بار قابل تکرار است. اگر با چند تکرار همچنان دو خط قرمز نمایان شد، شما باردار هستید.

چه عواملی روی نتیجه بیبی چک اثرگذار است؟

نتیجه ممکن است مثبت کاذب باشد در کسانی که تحت درمان ناباروری هستند و از داروهای حاوی hcg استفاده می کنند.  اگر شما بفاصله کمی بعد از مصرف دارو بیبی چک استفاده کنید ممکن است نتیجه کاذب را نشان دهد.

همچنین بعد از سقط جنین میزان هورمون بارداری تا چند وقت ( در حدود یک هفته) بالا است و در این مدت ممکن است نتیجه مثبت کاذب را نشان دهد. گاهی هم ممکن است در برخی دوره ها بدن هورمون hcg را تولید کنند.

عکس بیبی چک مثبت در مدل های مختلف بیبی چک

بیبی چک

عکس بیبی چک منفی
عکس بیبی چک مثبت  -آکاعکس بیبی چک مثبت

عکس بیبی چک منفی

 

 

بی بی چک منفی و بارداری

بی بی چک مثبت

عکس بیبی چک منفی در مدل های مختلف بیبی چک

زمان انجام بی بی چک

بی بی چک

بیبی چک

در موارد زیر هم ممکن است که نتیجه بیبی چک درست نباشد:

  • از دستودالعمل بیبی چک پیروی نکرده است
  • از تست خیلی زود استفاده کرده اید
  • تولید hcg ناشی از وجود یک تومور در بدن است
  • در زمان نقص عملکرد تخمدانها

اگر شما نمی دانید که لقاح در چه روزی رخ داده است بیبی چک تنها برای 28 تا 35 روز بعد از لقاح قابلیت اعلام بارداری را دارد.و جواب مطمعن تر را در 10 تا 14 روز بعد از لقاح نشان میدهد. استفاده خیلی زود و یا خیلی دیر پیشنهاد نمی شود.

تست خانگی بیبی چک برای نشان دادن باردار بودن و یا نبودن شما استفاده می شود. تقریبا در همه موارد دو خط نشان دهنده بارداری شما است. اگر خط دوم بلافاصله ناپدید شد، دو روز بعد دوباره تست را تکرار کنید.

در بارداری خارج رحمی بیبی چک مثبت خواهد بود. شما بیبی چک را می توانید از هر داروخانه ای تهیه کنید.

.

منبع :