آکاایران: چند روز طول می کشد شیر مادر تولید شود؟

آکاایران: - حتی قبل از زایمان، تولید شیر مادر آغاز شده است. کلسترومی که شما از ماه چهارم بارداری تولید کرده اید، شیر است. اما به طور کلی به افزایش حجم شیر و تغییر ترکیب آن، تولید شیر می گوییم. در حالت عادی شیر شما تغییر خواهد کرد و حتی در صورتی که شما به نوزاد شیر ندهید هم حجم آن افزایش می یابد. هنگامی که جفت به دنیا می آید، هورمون تولید کننده شیر (پرولاکتین) شروع به کار می کند. بنابراین حتی اگر به نوزاد شیر ندهید هم بدن شما شیر تولید می کند.

- اگر زایمان اولتان است، احتمالا متوجه می شوید که شیر حدود 3-4 روز پس از زایمان افزایش می یابد، و سینه های شما پرتر، قوی تر و سنگین تر می شود. اگر زایمان شما بسیار دشوار انجام شده باشد یا اگر پس از یک دوره طولانی با اپیدورال، مقدار زیادی تورم اضافی (ادم) در بدن خود مشاهده کردید، ممکن است متوجه شوید که برای افزایش حجم شیر، یک یا دو روز زمان بیشتر لازم است . در زایمان دوم و بعد از آن افزایش شیر زودتر اتفاق می افتد؛ حدود دو تا سه روز. این زمان ها متوسط ​​هستند - بعضی از مادران قبل از آن شیر تولید می کنند. با این حال، کودک شما از ابتدا شروع به مصرف کلستروم می کند، بنابراین نگران نباشید که او چیزی برای خوردن ندارد!

- بسیار مهم است که بلافاصله پس از زایمان به نوزاد شیر بدهید. این کار باعث افزایش فعالیت پرولاکتین در پستان می شود که به تامین شیر فراوان و قوی کمک می کند. هر چقدر در 48 تا 72 ساعت اول بیشتر به نوزاد شیر بدهید، تولید شیر بیشتر خواهد شد.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

.

منبع :