آکاایران: حدود ۴۰ هفته است که منتظر لحظه زایمان هستید، برنامه زایمانتان نوشته شده و وسایل مورد نیازتان جمع شده و مطمئنید که در یکی از همین لحظه ها اولین انقباضات برای زایمان طبیعی را احساس خواهید کرد ، برای انجام زایمان طبیعی نکاتی در مورد صبور بودن باید گفته شود، زمانی که نوزاد آماده باشد متولد خواهد شد، اما اگر زمان القای زایمان فرار رسیده ممکن است به آن فرصتی برای خودنمایی دهید.

روش های جایگزین برای شروع زایمان طبیعی

1- استفاده از طب سوزنی برای کمک شروع زایمان طبیعی

طب سوزنی شامل فرو بردن سوزن در نقاط خاصی از بدن است، تصور بر این است که این کار انرژی بدنتان را برای اثر روی ارگان خاصی تحریک می کند.

آکاایران: روش های طبیعی برای شروع زایمان طبیعی

2- استفاده از ادویه کاری برای کمک به شروع زایمان طبیعی

کاری معمولا برای شروع زایمان طبیعی توصیه می شود، خوردن ادویه های تند ممکن است شکم تان را تحریک کرده و رحم را وادار به عکس العمل کند.

3- تحریک سرپستان برای شروع زایمان طبیعی

زمانی که سرپستان تحریک می شود که به آرامی چرخیده یا مالش داده شود تا شروع انقباضات را ترغیب کند، این در واقع شبیه سازی مکیدن سرپستانک توسط نوزاد است، این کار باعث آزاد شدن هورمون اکسی توسین می شود که شروع انقباضات را سبب می شود.

4- استفاده از آناناس برای کمک به شروع زایمان طبیعی

آناناس حاوی آنزیم بروملائین است که تصور می شود به شل شدن گردن رحم کمک کرده و باعث شروع زایمان طبیعی می شود. خوردن مقادیز زیاد آناناس احتمالا شکم تان را تحریک کرده که به پیش رفتن زایمان کمک می کند.

 زایمان طبیعی

 

5- داشتن رابطه جنسی برای شروع زایمان طبیعی

داشتن رابطه جنسی خصوصا زمانی که برآمدگی شکم زیاد باشد می تواند ترغیب کننده باشد، از طرف دیگر رابطه جنسی در بارداری می تواند آزاد شدن اکسی توسین را به دنبال داشته باشد که باعث شروع انقباضات می شود. داشتن اوج رابطه جنسی نیز می تواند رحم را برای پیشرفت زایمان تحریک کند و سبب شروع زایمان طبیعی شود.

6 -پیاده روی کمکی برای شروع زایمان طبیعی

فشار آوردن سر نوزاد از داخل می تواند به گردن رحم فشار وارد کرده و باعث تحریک آزادسازی اکسی توسین شود که شروع انقباضات را به دنبال دارد، مستقیم ایستادن یا نشستن نیز می تواند باعث ترغیب حرکت نوزاد به سمت گردن رحم شود.

7- هیپنوتیزم راهی برای شروع زایمان طبیعی

شواهدی موجود نیست که هیپنوتیزم برای شروع زایمان طبیعی جواب می دهد هرچند تحقیقات بیشتری در مورد اثرگذاری آن در حال بررسی هستند.
ایده ای که پشت هیپنوتیزم است این است که برای شروع زایمان طبیعی نیاز به احساس آرامش وجود دارد، احساس اضطراب و آشفتگی از تولید هورمون اکسی توسین که برای شروع زایمان طبیعی و کمک به پیشرفت آن مورد نیاز است را جلوگیری می کند.
استفاده از نوارهای صوتی هیپنوتیزم به داشتن آرامش کمک کرده برای مدتی ذهن تان را از چیزهای آشفته کننده (مثلا دیر شدن زمان زایمان) دور می کند.

روش های طبیعی برای شروع زایمان طبیعی   - آکاشروع زایمان طبیعی

روغن کرچک کمک کننده برای شروع زایمان طبیعی

دقیقا نمی دانیم که روغن کرچک چطور عمل می کند، تصور بر این است که روغن کرچک به عنوان نرم کننده و محرک دستگاه گوارش و رحم عمل می کند، بنابراین می تواند به شروع زایمان طبیعی کمک کند، با این حال توصیه نمی شود چرا که خوردن روغن کرچک باعث تهوع و اسهال می شود.

درمان های هومیوپاتیک

درمان های هومیوپاتیک همانند گیاه بادلرزان برای شروع زایمان طبیعی استفاده می شود، هرچند بعضی از مادرها گفته اند که این درمان برای آن ها مفید بوده، هیچ شواهدی از جواب دادن آن ها موجود نیست، اگر این گزینه را در نظر گرفته اید که با هومیوپات معتبر و متخصص و همچنین پزشک و ماما مشورت کنید.

درمان های گیاهی برای شروع زایمان طبیعی

درمان های گیاهی همانند کوهوش یا توت مار آبی و سیاه بسیار قوی تر از درمان های هومیوپاتی هستند و نباید در طی بارداری استفاده شوند، خصوصا توت مار آبی مستقیما با مشکلات زایمان نوزاد مرتبط بوده است. می توانید پیش از استفاده از درمان های گیاهی از توصیه های مناسب استفاده کنید.

برگ تمشک وحشی تحریک کننده برای شروع زایمان طبیعی

برگ تمشک وحشی می تواند به صورت دم کرده یا قرص استفاده شود. تصور بر این است که این دارو رحم را تحریک کرده اما برای شروع زایمان طبیعی نباید استفاده شود.

 زایمان طبیعی

روش های غیر معمول استفاده شده برای شروع زایمان طبیعی توسط مادران

در اینجا گزیده هایی از روش هایی (بعضی از آن ها کمی عجیب هستند) که سایر مادرها گفته اند کمک کننده بوده آورده شده است، هیچ مدرک مستدلی برای ثابت کردن این روش ها موجود نیست و قانع کننده نیستند.
• باد کردن بادکنک ، فرض بر این است که این کار باعث فشار به شکم شده و شروع زایمان طبیعی را ترغیب می کند.
• پریدن روی توپ زایمان یا رانندگی در جاده پر دست انداز که به نظر می رسد که شانس مشابهی در تکان دادن دارد.
• مشاهده فیلم های غمناک و گریه کردن
• پوشیدن لباس زیر مناسب (باعث پاره شدن کیسه آب می شود)
• اگر هیچ کدام از روش ها در شما عمل نکرد، ماما به شما توصیه خواهد کرد که زایمانتان به طریق دارویی القا شود.

.

منبع : mamanam.com